Duru ve Yıldızbaş’tan Rektör Akgül’e Nezaket Ziyareti

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru ve Karamanlı İş İnsanı Mehmet Yıldızbaş’ı makamında kabul etti.

Duru ve Yıldızbaş’tan Rektör Akgül’e Nezaket Ziyareti

İhsan Duru ve Mehmet Yıldızbaş gerçekleştirdikleri nezaket ziyaretinde Rektör Akgül ile bir süre sohbet ederek sanayi sektöründe yaşanan gelişmelerle ilgili değerlendirmelerde bulundular. Pandemi sürecinde karşılaşılan zorluklar ve geleceğe dönük projeler hakkında Rektör Akgül ile fikir alışverişinde bulunan İhsan Duru ve Mehmet Yıldızbaş, üniversite-sanayi işbirliğinin önemine vurgu yaparak KMÜ ile gerçekleştirilecek her türlü projeye açık olduklarını belirtirken Rektör Akgül de KMÜ'nün tüm akademik varlığıyla, sektörün gelişimi için atılacak her türlü adıma destek vereceğini söyledi.
Ziyarette ayrıca bu yıl içerisinde Yeşilay Derneği Karaman Şube Başkanlığına seçilen İhsan Duru, derneğin faaliyetleri hakkında Rektör Akgül’e bilgi verdi. Başta gençler olmak üzere toplumdaki bireylerin daha bilinçli olması için dernek bünyesinde yürütülen çalışmalardan bahseden Duru, daha dinamik ve sağlıklı bir toplum için Karaman’da yeni projeler üzerinde çalıştıklarını ifade etti. Rektör Akgül ise toplumun diğer kesimlerinin yanı sıra özellikle gençlere olumlu davranışlar kazandıracak ve onların sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunmalarını özendirecek projelerin fazlasıyla önemli olduğuna dikkat çekerek üniversitenin akademik ve idari birimlerinin her zaman Yeşilay'ın projelerine katkı sağlayacağını belirtti.
 Ziyaret, iyi dilek temennilerinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285