ECDATLARININ  IŞIĞINDA YÜRÜYORLAR

Kazımkarabekir Milli Eğitim Müdürlüğü'nce geçtiğimiz eğitim öğretim yılında başarı ile uygulanan "Kazımkarabekir Ecdat Işığında Yürüyor" projesi 2023-2024 eğitim öğretim yılında da ilçe genelinde uygulanıyor.

ECDATLARININ  IŞIĞINDA YÜRÜYORLAR


Proje kapsamında ilçedeki öğretmenlerin online ortamda seçtikleri ecdat büyükleri 2023-2024 eğitim öğretim yılında ilçedeki bütün okullarda  bütün yönleriyle öğrencilere anlatılıyor, programlar düzenleniyor. 

İlçede Kasım ayında bütün okullarda proje kapsamında Aşık Veysel ile ilgili çalışmalar devam ediyor. İclal Karabekir Anaokulu'nda öğretmen Bilal Tekin oluşturduğu köşede  öğrencilere Aşık Veysel'i anlatarak sazıyla eserlerini çaldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, " Öğrencilerimizin ecdadını tanıyan, rol model alan nesiller olmasını hedeflediğimiz proje ile her ay farklı bir ecdat büyüğünü bütün okullarımızda işliyoruz.

Kasım  ayı ecdat büyüğümüz olan Aşık Veysel ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor.

İlçedeki bütün okullarda panolar, sunumlar, programlar yapılmasının yanı sıra ay sonunda final programı ile tüm öğrencilerin Aşık Veysel'i daha detaylı bir şekilde tanımalarına katkı sunulacaktır.

Proje kapsamında; Ekim ayında Nasrettin Hoca, Kasım ayında Aşık Veysel, Aralık ayında Bekir Sıtkı ERDOĞAN, Ocak ayında Evliya Çelebi, Şubat ayında Mimar Sinan, Mart ayında  Mehmet Akif Ersoy, Nisan ayında Tapduk Emre, Mayıs ayında Kanuni Sultan Süleyman  bütün okullarımızda işlenecek.

Anne babalardan ricam o ayın ecdat büyüğü ile ilgili evlerinde de konuşsunlar. Çocuklarından ecdat büyüğü ile ilgili öğrendiklerini anlatmasını istesinler. Bütün ilçe ecdat büyüğümüzü en güzel şekilde tanıyarak evlatlarımızın bu büyüklerimizi rol model olmasını birlikte sağlayalım.

Bu çalışma için İclal Karabekir Anaokulu 'muza,  Okul Müdürü Murat Kabakçı'ya ve Bilal Tekin Öğretmenimize teşekkür ederim" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284