Elazığlılardan Sağlık Ekibini Duygulandıran Görüntü   

Elazığ’da yaşanan 6.8’lik deprem için Elazığ’a giden Karaman ekibi yemek sonrası araçlarına poşetlerle asılı meyveleri görünce hem şaşırdı hem de duygulandı.   

Elazığlılardan Sağlık Ekibini Duygulandıran Görüntü   

24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ Sivrice merkezli 6.8’lik deprem sonrasında Karaman ilinden 5 UMKE, 3 de 112 personeli olmak üzere toplamda 8 kişilik ekip görevlendirilmişti. Nöbet süresinin bitmesinin ardından yemek molası veren ekip, şehir merkezinde bir restorana giderek yemek yedi.  Yemek sonrası ambulansa hareket eden ekip, Elazığlıların ambulansa poşetler içerisinde meyve bıraktığını görünce hem şaşırdı hem de duygulanarak o anı fotoğrafladı. 
“Gördüğümüz Tablo Karşısında Duygulanmamak Elde Değil" 
Bakanlığın talimatıyla Elazığ’a intikal ettiklerini ifade eden Karaman Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Musa Şahin, “Sabah verilen görevi yerine getirdikten sonra arkadaşlarımızın yemek ihtiyacı vardı bizde şehir merkezinde bir restoranda yemek yemek için durduk. Yemek yedikten sonra aracımıza geri dönerken vatandaşlarımızın araçların kapı kollarına meyve bağladıklarını gördük. Bu gördüğümüz tablo karşısında duygulanmamak elde değil. Bizde bu duyguyu en azından yansıtabilmek için sosyal medya hesabımızda paylaştık. Biz insanlara Elazığlılara yardım için geldik ama bu kadar sıkıntının içerisinde onların da bizleri düşünmüş olması gerçekten takdir edilecek bir durum. Bu bizim milli birlik ve beraberliğimiz için de çok büyük bir göstergedir. İnşallah depremin tekrarı yaşanmaz hem Elazığ hem de Malatya’ya Karaman ekibi olarak geçmiş olsun diliyoruz” dedi. 
                                         

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285