banner339

EMİTT Fuarı Karaman’a Yeni Turist Kazandıracak

26-29 Ocak tarihlerinde İstanbul Beylikdüzü’nde bu yıl 21.si gerçekleştirilen EMİTT Fuarında ilimiz üçüncü kez temsil edildi.

EMİTT Fuarı Karaman’a Yeni Turist Kazandıracak

Konuyla ilgili olarak İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Abdulbari Yıldız yaptığı açıklamada, “Dillerin ve dinlerin hoşgörü içinde yaşadığı ve hemen hemen her çağın medeniyetini yansıtan, kültür, inanç ve eko turizmi açısından büyük değerlere sahip olan İlimizin, Ulusal ve Uluslararası arenada tanıtımının yapılabilmesi kapsamında; Türkiye’nin en büyük, Dünyanın ise 5. büyük Turizm Fuarında tanıtılması kentimiz açısından son derece önem arz etmektedir.
Zira Fuarda; 69 Ülkeden 4.600 uluslararası katılımcı yer almakta, on binlerce turizm profesyonelleri ve tatilciler tarafından fuar ziyaret edilmektedir. Fuarın en yoğun ilgi gören Stantlarından bir tanesi olan Karaman Standında, Karamanın değerleri olan  bulguru, elması,  çikolatası ve bisküvisi gelen ziyaretçilere ikram edilerek tanıtımları gerçekleştirildi. Ayrıca Karaman’ın tanıtım filmleri, broşürleri ve Karamanoğlu Mehmet Bey'in Fermanı, Turizm Haritası, Karaman Gezi Rehberi gibi tanıtıcı materyaller de standımıza gelen bütün ziyaretçilere dağıtılmıştır. Bunun yanında; canlı mankenlerle Karaman’ın yetiştirmiş olduğu önemli şahsiyetlerden; Yunus Emre, Karamanoğlu Mehmetbey, Pirireis ve Kazım Karabekir Paşa canlandırılmış, standımızı ziyaret edenlerin büyük bir beğenisini kazanmıştır. Turizm operatörleri ile yapılan görüşmelerde ise ilimiz adına sevindirici bağlantılar yapıldı. Özellikle Japonya, Güney Kore, İran, Kuzey Kıbrıs, Güney Afrika ve Lübnan Tur operatörleri ile yapılan görüşmelerde bu ülkelerden Turist gelmesi beklenmektedir” dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285