Emniyet Fuarda Açtigi Stantla Vatandaslari Bilgilendiriyor

Karaman Emniyet Müdürlügü, Ramazan ayi etkinlikleri çerçevesinde açilan hediyelik esya fuarinda kurdugu stantla vatandaslari kontör dolandiriciligi ve diger konularda bilgilendiriyor.

Emniyet Fuarda Açtigi Stantla Vatandaslari Bilgilendiriyor

Emniyet Müdürlügü, Karaman Belediyesi'nin Ramazan ayi etkinlikleri çerçevesinde Aktekke Kent Meydani'nda kurdugu hediyelik esya fuarina stant açti. Polis, açtigi bu stantta vatandaslara el ilani ve uyarici brosürler dagitirken, bir de ziyaretçi defteri koydu. Her aksam açilan stanttaki ziyaretçi defterine yazilanlari okuyan Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, "Hizmet ettigimiz insanlarin bizden beklentilerini ögrenebilmek, bizi daha iyi tanitabilmek, polis vatandas iliskisini en üst düzeye çikarabilmek için burada hem kendimizi tanitmak, hem de vatandasin bizden beklentilerine cevap verebilecek bir çalismayi yürütüyoruz" dedi.
Vatandaslarin istek ve sikayetlerini ögrenebilmek için stantta bir de ziyaretçi defteri açtiklarini vurgulayan Sönmez, "Bu açilan defter fuar bitimine kadar burada bulunacak. Biz kendimizi yeterli gördügümüz ama vatandasa güven duygusu noktasinda Karaman'daki sikintilar nedir, ne degildir veya bizim fazla olarak yaptigimiz neler var onlari da kendi agizlarindan, kendi kalemlerinden alarak, onlara daha güzel hizmetleri sunabilmek için bir degerlendirme yapacagiz. Bundan sonra belki bunu üniversitemizle isbirligine girerek bir ankete dönüstürmemiz de olacak" seklinde konustu.
Vatandaslarin sikintilarinin basinda kontör dolandiriciligi probleminin olduguna da deginen Sönmez, "Bu yüzden vatandaslardan standimiza büyük bir ilgi var. Toplum Destekli Polislik Büro Amirligi görevlilerimiz vasitasiyla vatandaslarimizi brosürlerimizle bilgilendirmeye çalisiyoruz. Devlet hizmetinde özellikle güvenlik hizmetinde vatandastan hiçbir sekilde ne kontör ne de para talebi olmaz. Bundan dolayi da vatandaslarimizi bilgilendirmeye çalisiyoruz" diye konustu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285