Emniyet Müdürü Sönmez: “Yeni Yila Huzur Içinde Girmek Için Her Türlü Tedbirimizi Aldik”

2012 yilina girmemize çok kisa bir süre kala ilimizde vatandasin yeni yili rahat ve huzurlu bir sekilde karsilamasi için ilimiz Emniyet Müdürlügü her türlü güvenlik önlemini aldi.

Emniyet Müdürü Sönmez: “Yeni Yila Huzur Içinde Girmek Için Her Türlü Tedbirimizi Aldik”
Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, vatandasin huzurlu bir yilbasi günü ve gecesi geçirmeleri için kolluk kuvvetleri olarak her türlü tedbiri aldiklarini belirterek, “Insan yogunlugunun çok oldugu sehir merkezinde biraz daha tedbirlerimizi artirarak uygulamak istiyoruz. Asayis ekipleri yönünden en az 11, trafik yönünden 4 ekibimizle arti yaya devriyelerimizle ve diger terör, kaçakçilik, istihbarat ekipleri boyutuyla ilimizde mümkün oldugunca art niyetli insanlara bos alan birakmadan samimi kendince eglenmek veya istirahat etmek isteyen insanlarin istedigi sekilde yasayabilmesi için tedbirlerimizin planlamasini yaptik. Günü geldiginde de alacagiz” dedi.
Emniyet Müdürü Sönmez, alinan tedbirler konusunda da su bilgileri verdi.
“Asayis yönünden, vatandaslarimizin yogun olarak bulunduklari alisveris yerleri ve çevrelerinde, umuma açik yerler ile araç ve yaya yogunlugu olan cadde ve sokaklarda, mevcut önlemler alinmis ve halkimizin hirsizlik, dolandiricilik, yankesicilik ve kapkaç olaylarina karsi dikkatli olmalarini,Trafik açisinda da, vatandaslarin huzur ve güven içerisinde seyahat edebilmelerini saglamak amaciyla görevlilerimiz denetimlerine devam edecek, trafik kazalarinin baslica nedenleri arasinda yer alan asiri hiz, hatali solama, alkol ve genel trafik kurallari denetimlerine agirlik verilecek, Yilbasi gecesi umuma açik eglence yerlerinde düzenlenecek olan eglencelerin amacini asmasi halinde gerekli denetim yapilacaktir. Bu gecede vatandaslarimizin trafikle ilgili ihbar ve müracaatlari aninda titizlikle degerlendirilecek, alkol alip araç kullanmak istemeyen sürücülerin talepleri halinde, mahallinde temin edilecek ticari araçla gidecegi yere gönderilmesi saglanacak veya zorunluluk halinde her türlü yardim yapilacaktir. Ayrica çevreyi rahatsiz eden kisilere 5326 Sayili Kabahatler Kanunu çerçevesinde idari para cezasi uygulanarak vatandaslarimizin huzurunu bozucu hiçbir olaya müsaade edilmeyecektir. Almis oldugumuz bu önlemlerin yani sira, vatandaslarimiz karsilastiklari her türlü sorunlarini, dilek, sikâyet ve yardim taleplerini 155 Polis Imdat ve 2138641 nolu telefonlara bildirmelerini istiyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285