banner339

En Fazla Kitap Okuyan Esnaf Ve Kamu Kurumlari Ödüllendirildi

Türkiye Okuyor, Karaman Okuyor projesi kapsaminda Karaman’da Haziran ayi içerisinde en fazla kitap okuyan kamu kurum ve kuruluslari ile esnaflar Vali Süleyman Kahraman tarafindan ödüllendirildi.

En Fazla Kitap Okuyan Esnaf Ve Kamu Kurumlari Ödüllendirildi

Valilik Toplanti Salonunda düzenlenen törene Vali Süleyman Kahraman, Vali Yardimcisi Yilmaz Simsek, Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta, Esnaf ve Sanatkarlar Odalari Birligi Baskani Ahmet Yenilmez ile diger daire müdürleri ve esnaf odalari baskanlari ile esnaflar katildi.
Törende bir konusma yapan Il Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta, Vali Süleyman Kahraman’in himayelerinde 20 Mayis 2011’de baslatilan ve her ay bir projeyi kapsayan projeler ayagindan Haziran ayi içerisinde düzenlenen “Esnafimiz Okuyor, Memurlarimiz Okuyor”  projesi çerçevesinde kamu kurum ve kuruluslari ile esnaflar arasinda en fazla kitap okuyanlarin tespit edildigini söyledi.
Karaman Okuyor Proje Baskani Vali Yardimcisi Yilmaz Simsek’de yaptigi konusmada, “Çagimiz bilgi ve teknoloji çagi. Bilenin, ortaya bir sey koyanin daha güçlü oldugu bir dönemde yasiyoruz. Bu projedeki amacimiz Karaman’da kitabi vatandaslarimizin bir parçasi yaparak Karaman halkinin kültür ve bilgi birikimi seviyesini yukarilara çikarmaktir” dedi.
Karaman Valisi Süleyman Kahraman’da, Allah’in ilk emrinin oku oldugunu, okumayinca hiçbir seyin olmayacagini belirterek, “Hepimizin sik sik kullandigi bir söz vardir. Emaneti ehline veriniz deriz. Yasamimizdaki her seyin bize emanet oldugunu hiçbir zaman unutmamamiz gerekir. Bize birakilan emanetlere sahip çikmak içinde çok okumamiz gerekiyor. Bu proje kapsaminda en çok kitap okuyan hemserilerimiz en agir sorumlulugunda farkindadir. Hayatta her insan hürmet görüp bir gönüle girmek ister. Gönüle girmenin en kolay yolu da okumaktan geçer” diye konustu.
Daha sonra en çok kitap okuyan memur ve esnaflara Vali Süleyman Kahraman tarafindan kitap ve çesitli hediyeler verildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285