Enerji Verimliliği İçin İmzalar Atıldı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Enerji Verimliliği Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAREN) firmalara Enerji Verimliliği Danışmanlık (EVD) yetki belgesi veriyor.

Enerji Verimliliği İçin İmzalar Atıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 2022 yılında aldığı yetki ile Enerji Yöneticisi ve Etüt Proje Sertifika eğitimleri düzenleyen KOP Bölgesindeki tek, tüm Türkiye'de ise 4 merkezden biri olan KAREN’den yönetmelikteki gereklilikleri tamamlayan şirketler enerji verimliliği danışmanlığı konusunda yetki belgesi alıyor.

Bu kapsamda Konya Sanayi Odası (KSO) Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Anonim Şirketi ile EVD yetki belgesi sözleşmesi imzalandı.

Protokole KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı ile KSO Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Fatih Bayraktar imza attı.

“KOP bölgesindeki enerji verimliliği çalışmaları hız kazanacaktır”

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Rektör Gavgalı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından aldığı yetki ile ilk defa bir şirketin EVD olarak yetkilendirilmesi sürecini başarıyla tamamlayan KAREN’i tebrik etti.

Gavgalı, “İmzalanan bu yetki sözleşmesi ile KOP bölgesindeki ilk EVD şirketi Konya Sanayi Odası oldu. Enerji verimliliği hizmetlerinin yürütülmesinde bölgede önemli bir eksiklik olan yetkili EVD şirketi oluşum süreci böylece tamamlanmış oldu. KAREN ile yapılacak yeni yetkilendirilmelerle yetkili şirket sayısı artacak ve KOP bölgesindeki enerji verimliliği çalışmaları da hız kazanacaktır. KAREN tarafından yapılan bu EVD yetkilendirmesinin üniversitemiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen imza töreninde KAREN Müdürü Doç. Dr. Selmin Ener Rüşen, KAREN Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Aydın Rüşen ve Şirket Koordinatörü Bayram Çakmak da hazır bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284