Eyül’ün Ilk Yagmuru Çarsamba Düsüyor

Türkiye genelinde etkili olan sicak hava yerini yagmura birakiyor. Çarsamba günü baslayan yagisla birlikte sicaklik da 4-5 derece düsecek.

Eyül’ün Ilk Yagmuru Çarsamba Düsüyor
Ülke genelinde yüksek seyreden hava sicakliklari, persembe gününden itibaren 4-5 derece düserek eylül ayi ortalamalarina inecek.
Sonbahar Ayinin Ilk Yagmuru, Çarsamba Günü Yunanistan Üzerinden Gelecek.
Yagis, Çarsamba günü önce Edirne, Çanakkale, Balikesir (Ayvalik), Izmir, Mugla (Bodrum) boyunca saganak seklinde baslayacak. Çarsamba aksami ve persembe günü Istanbul, Bursa ve tüm Marmara ile Ege'nin tamami ile Antalya, Kuzey Kibris, Eskisehir ve Ankara'ya kadar uzanacak.
Yagis cuma günü ise Iç Anadolu'nun tamami Karadeniz ve Adana boyunca devam edip, yavas yavas kesilecek. Çarsamba gününe kadar sicaklik yurt genelinde 30 derece civarinda seyredecek. Sicakliklar persembeden itibaren artik 23-25 dereceye inecek. Ve eylül ayinin sonuna kadar da bu sekilde seyredecek.
12 Agustos'tan bu yana yagmur olmayan Istanbul'da çarsamba aksami ve persembe günü yagis görülecek. Sicaklik çarsamba 27, persembe ise 23-24 dereceye düsecek. Ankara’da hava iki gün daha açik olacak. Persembe ve cuma günü ise yagmurlu geçecek, sicaklik 23 dereceye kadar inecek.
Izmir bulutlanmaya basliyor ama hava halen sicak. 15 Haziran'dan beri görülmeyen yagmur, Çarsamba günü kente geliyor. Yagisli hava persembe de saganak seklinde devam edecek. Sicaklik 25-26 dereceye inecek.
Türkiye'de ekim ayinda sicakliklarin Iç Anadolu ve dogudaki bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde, Marmara ve Ege'de ise ortalamalar civarinda geçmesi bekleniyor.
 
Haber Kaynagi: //www.ntvmsnbc.com
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285