banner339

Ezani Güzel Okuma Bölge Yarismasinda Karaman Ikinci Oldu

Camiler ve Din Görevlileri Haftasi kapsaminda yapilan `Ezani Güzel Okuma Bölge Yarismasi` Osmaniye`de gerçeklesti.

Ezani Güzel Okuma Bölge Yarismasinda Karaman Ikinci Oldu

Envar'ül Hamid Cami'nde yapilan ve Osmaniye, Adana, Kahramanmaras, Hatay, Mersin, Kilis ve Karaman illerinin il birincilerinin katildigi yarismada, rast, hicaz, segah, saba, usak makamlari tercih edildi.
Yarisma sonrasinda bölge birincisi, 97.25 puanla Osmaniye'den Murat Ardiç, bölge ikincisi 96.50 puanla Karaman'dan Adem Levent, bölge üçüncüsü ise 95.50 puanla Adana'dan Talip Karadag oldu.
Osmaniye Il Müftüsü Ramazan Çortul yarismacilari kutlayarak, "Tüm yarismaci arkadaslarimiz gönlümüzün birincileri olmustur. Camiler ve Din Görevlileri Haftasi münasebetiyle yapilan, Ezani Güzel Okuma Yarismasi'nin bölge finali Osmaniye ilimizde yapildigi için mutluyuz. Din Görevlilerinin mesleki becerilerini artirmak amaciyla, 'Bu ezanlar ki dinin temeli, benim yurdumun üstünde inlemeli' sözlerini prensip edinerek, Diyanet Isleri Baskanligimiz tarafindan Ezani Güzel Okuma Bölge Yarismalari yapilmaktadir. Bu yarismalar sonrasinda ise Türkiye finali belirlenecektir. Türk Tasavvuf Musikisi alaninda da, mesleki ehliyet ve beceri gerekliligi göz önündedir. Sesin kullanilmasi, nota bilgileri, makam bilgileri, Imam-Hatip ve Müezzin-Kayyum olan meslektaslarimizin halkin ve hakkin huzurunda onurlarini yükseltecektir. Bir ezan okudugunda veya Kur'an-i Kerim okudugunda husu ve huzur ile dinlenmesine vesile oldugu için nice gönüller fethedilecektir" diye konustu.
Yarisma sonrasi tüm yarismacilara Osmaniye ilini tanitici hediyeler verildi. Ayrica Osmaniye Il Müftülügü tarafindan birinciye yarim altin, ikinciye ve üçüncüye çeyrek altin takdim edildi. Osmaniye ilini tanitici hediyeleri ise Camiler ve Din Görevlileri Dernek Baskani Haci Aslan Demir ve arkadaslari takdim ettiler.
Bölge yarismasi sonrasinda, Osmaniye Il Müftülügü tarafindan yarismacilara mahalli yemeklerden olusan bir menü ikram edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285