Fuar Ve Kongre Merkezi'ne Lütfi Elvan'ın İsmi Verildi

Lütfi Elvan Fuar Ve Kongre Merkezi 26 Ekim'de Tarım Fuarı İle Açılacak

Fuar Ve Kongre Merkezi'ne Lütfi Elvan'ın İsmi Verildi

Karaman Belediyesi tarafından projelendirilerek MEVKA işbirliğinde yapımına başlanan ve çalışmaları tamamlanan Fuar ve Kongre Merkezi'ne belediye meclisi kararı ile Kalkınma Bakanı hemşehrimiz Lütfi Elvan'ın ismi verildi.

Karaman Belediyesi tarafından projelendirilen, MEVKA (Mevlana Kalkınma Ajansı) ve Kalkınma Bakanlığı işbirliğinde 20.035 metrekare alan üzerinde yapımına başlanan Fuar ve Kongre Merkezi tamamlandı. Fuar ve Kongre Merkezi 26 Ekim 2017 tarihinde Karaman Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı ile açılacak. Merkezdeki son hazırlıkları inceleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan yetkililerden bilgi aldı.

İncelemeler esnasında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan şunları kaydetti: “Karamanımızın fuar, kongre, organizasyon ve tanıtım anlamında bir çok ihtiyacını karşılayacak olan Fuar ve Kongre Merkezi'nin yapımı tamamlandı. Karaman Ziraat Odası'nın geleneksel hale getirdiği Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı bu yıl burada yapılacak. Bu vesile ile Fuar ve Kongre Merkezi'nin açılışını da yapmış olacağız.”

Fuar ve Kongre Merkezi'ne Kalkınma Bakanımız Lütfi Elvan'ın İsmi Verildi

Fuar ve Kongre Merkezi’nin özellikleri hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan: “Fuar ve Kongre Merkezi yaklaşık 12 Milyonluk bir yatırımdır. Birçok proje, yatırım ve hizmetin Karamanımıza kazandırılmasında büyük emeği ve katkısı olan hemşehrimiz Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'ın bu güzel projede de emeği oldukça büyük. Bu nedenle Ekim ayı olağan belediye meclis toplantımızda Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'ın isminin bu merkeze verilmesi için konuyu gündemimize aldık. Belediye meclisimizin kararı ile yapımını tamamladığımız Fuar ve Kongre Merkezi'nin ismi Karaman Belediyesi Lütfi Elvan Fuar ve Kongre Merkezi olmuştur. Şehrimize böylesine güzel yatırımların gerçekleşmesinde bizlere imkân veren, katkı sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım başta olmak üzere, tüm bakanlarımıza, milletvekillerimize, bürokratlarımıza, emeği geçen herkese şahsım ve Karamanlı hemşehrilerimiz adına gönülden teşekkür ediyorum. Karamanımıza hayırlı olsun” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan gulas
hasan gulas - 2 yıl Önce

benim oglum givenlik kac gundur ulasamiyoruz adi ugur gülas

SIRADAKİ HABER

banner284

banner285