Gaziler ve Şehit Aileleri Üniversiteli Öğrencilerin Konuğu Oldu

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Araştırmaları Öğrenci Topluluğu tarafından ‘On Beşli Oratoryosu, Gaziler ve Şehit Aileleri ile Söyleşi’ konulu bir etkinlik düzenlendi.

Gaziler ve Şehit Aileleri Üniversiteli Öğrencilerin Konuğu Oldu

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları ile devam eden "12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ile 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma" günü programına ilimizde yaşayan muharip gaziler, şehit aileleri, davetliler, üniversite personeli ve öğrenciler katıldı.  
"Vatan deyince aklımıza şehit ve gaziler gelir" diyerek konuşmasına başlayan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Tekin konuşmasının devamında "Vatan; al bayrak, tek yürek, tek millet demektir. Ölüm şanlı Türk askerine kucak açmış beklerken onlar anadan, yardan, atadan geçtiler fakat vatanlarından asla vazgeçmediler. Eğer biz bu vatan topraklarında huzurlu bir şekilde adım atıp rahat uyuyabiliyorsak nurlanmış askerlerimiz sayesindedir” dedi.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Tekin sonrası söz alan Muharip Gaziler Derneği Başkanı Behiç Baş ise konuşmasında: “Gaziler; hak uğruna kanı dökülen, yaralanan, sıhhatini kaybeden, unutulmaz izler bırakan, yüce kahramanlar, asil şahsiyetlerdir. Şehitler ise Allah yolunda canını feda eden, Allah’ın rızasına eren, yıkanmadan gömülen gerçek dirilerdir. Çok değerli şehit ailelerimiz ve gazilerimiz şunu unutmayın ki bu bayrak hiç bir zaman inmeyecek, ezan susmayacak ve bu vatan asla bölünmeyecektir” dedi.Türk milletinin göstermiş olduğu başarıdan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Bayat konuşmasında Çanakkale Zaferini yürekten kutladı. 
Programın devamında Kuran-ı Kerim tilaveti, ney dinletisi ve ilimizdeki şehitleri anlatan slayt sunumu gerçekleştirildi. Ardından Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin
hazırlamış oldukları ‘On Beşli’ isimli oratoryo sahne aldı. Gösterilerin ardından Karamanlı muharip gaziler ve şehit aileleri öğrencilerle söyleşi gerçekleştirdi.
Program, gaziler ve şehit yakınlarına plaket ve hediye takdiminin ardından aile fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.


 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285