banner329

Gençler, Şiir Okuma Yarışması’nda Buluşuyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen, Türkiye’nin 81 ilindeki Gençlik Merkezlerine üye olan gençlerin katılabileceği Gençlik Merkezleri Arası Şiir Okuma Yarışması Karaman il elemeleri başlıyor.

Gençler, Şiir Okuma Yarışması’nda Buluşuyor

Milli duygularımızı ve kültürümüzü en iyi şekilde anlatan Türk Müziği, Tiyatro ve Şiir’in yaşatılması, gençlerimiz arasında yaygınlaşmasının sağlanması, benimsenmesi ve gençlerin serbest zamanlarının değerlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları gençlerden büyük ilgi görmeye devam ediyor.

25 Şubat Cumartesi günü saat 11.00’de Piri Reis Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda şiir okuma yarışmasıyla başlayacak olan Karaman il elemelerinde 14-17 ve 18-24 yaş arasında toplam 23 genç yarışacak. Vatan ve bayrak sevgisi konulu dört ayrı kategoride yapılacak olan yarışmada kategorilerinde birinci olan gençler gençlik merkezi tarafından ödüllendirilecek ve 24 Mart tarihinde Eskişehir’de yapılacak olan İç Anadolu Bölge finallerine gitme şansı yakalayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285