Gençlerden Ataya Özlem Mektup Yarışması Sonuçlandı

Eğitim-İş Sendikası tarafından düzenlenen “Gençlerden Ataya Özlem” adlı mektup yarışmasının ödül töreni yapıldı.

Gençlerden Ataya Özlem Mektup Yarışması Sonuçlandı

Türkiye genelinde 19 Mayıs tarihinde açılan yarışmaya bin 600 öğrenci katılırken, Karaman’dan da 14 öğrenci katıldı. Edebiyat öğrencilerin oluşan seçici kurul tarafından öğrencilerin yazdığı mektuplar değerlendirildi. Yapılan değerlendirmede Gökçe Kurtçu birinci, Fatmanur Sağ ikinci, Rabia Yaşar’da üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri düzenlenen törenle verildi. Törende konuşan Eğitim İş Sendikası Başkanı İsa Çetin, yarışmada katkısı olan ve yarışmaya katılan bütün öğrencilere teşekkür ederek, “Gerçekten öğrencilerin mektuplarında çok güzel duygular vardı. Öğretmen arkadaşların gözlerinin dolduğunu gördük. Türkiye genelinde derece almayı bekliyorduk ama bizim gözümüzde Karaman’dan katılan bütün öğrencilerimizin eserleri birincidir. Çünkü hepsinin içerisinde bir Atatürk sevgisi, cumhuriyet sevgisidir” dedi.

 Karaman Eğitim İş Sendikası Yönetim Kurulu üyesi Hamza Şanlıtürk de yaptığı konuşmada, “Atatürk, bu ülkenin ve dünya mazlum uluslarının emperyalizme karşı verdiği mücadelede başarı sağlamış, düşüncesi, fikri, bugün ve yarında geçerli olan bir dünya lideri. Sadece Türk ulusunun önderi değil, aynı zamanda emperyalizme karşı mücadele edecek diğer ulusların da önderi. Siz gençler, Eğitim-İş’in açmış olduğu bu yarışmaya katılarak, duygularınız ve düşüncelerinizi dile getirdiğiniz için teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285