Gezende Baraji Bir Aileyi Yuttu

Ilimize bagli Ermenek ilçesindeki Gezende Baraji`nin sulama göletinde karsi kiyiya sandalla yakacak odun tasiyan 4 kisilik bir aile, sandalin alabora olmasi sonucu gölde bogularak hayatini kaybetti.

Gezende Baraji Bir Aileyi Yuttu

Edinilen bilgiye göre olay; Ermenek ilçesine bagli Evsin Köyü Avcilar Mahallesi'ndeki gölette meydana geldi. Balikçilik yaparak ailesinin geçimini saglamaya çalisan Arif Basaran (39), esi Emine Basaran (47) ile çocuklari Nuray Basaran (11), Meryem Basaran (11) ile birlikte yaklasan kis mevsimi öncesinde ormanlik alanda yakacak odun topladi. Topladiklari odunu, gölet üzerinde bulunan sandala yerlestiren Basaran ailesi, daha sonra karsi kiyiya dogru gölet üzerinde sandala yol almaya basladi. Ancak bir anda alabora olan sandalla birlikte gölete düsen Arif, Emine, Nuray ve Meryem Basaran suda çirpinmaya basladi ancak bu çabalari sonuç vermedi.
4 kisilik aile suda bogulup, hayatini kaybederken, olayi gören küçük bir çocugun ihbari üzerine mahalle sakinleri gölete gelerek, burada sadece su yüzeyinde duran Emine Basaran'in cesedini göletten çikartti. Ailenin diger fertlerinin cesetlerineyse ulasilamadi. Ihbar üzerine olay yerine gelen polis, bölgede genis çapli bir arama yapsa da sonuç alamazken, köylülerin sudaki aramalarinda da basari saglanamadi. Arif, Nuray ve Meryem Basaran'in cesetlerinin, Adana'dan bölgeye gönderilen dalgiçlar tarafindan sudan çikarilmasi için çalismalar devam ediyor. Olayla ilgili sorusturmaysa sürüyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285