Gezende Baraji`nda Bogulan Baba Ve Ikizlerin Cesetleri Bulundu

Ilimize bagli Ermenek ilçesindeki Gezende Baraji`nin sulama göletinde karsi kiyiya yakacak odun tasirken sandalin alabora olmasi sonucu bogulan baba ve ikiz çocuklarinin cesetleri bulundu.

Gezende Baraji`nda Bogulan Baba Ve Ikizlerin Cesetleri Bulundu

Ermenek ilçesine bagli Evsin Köyü Avcilar Mahallesi'nde dün ögle saatlerinde meydana gelen olayda balikçilik yaparak ailesinin geçimini saglamaya çalisan Arif Basaran (39) ve esi Emine Basaran (47), ikiz çocuklari Nuray ve Meryem Basaran (11) ile topladiklari odunu sandalla karsiya götürmek isterken sandalin alabora olmasi sonucu bogularak can verdi.
Anne Emine Basaran'in cesedi dün köylüler tarafindan bulunurken, diger cesetlerin bulunmasi için Il Afet ve Acil Müdahale ekibine bagli 2 kisilik su alti ekibi, yaklasik 5 saatlik çaba sonucu gölün yaklasik 30 metrelik derinliginden önce ikizlerden Meryem'in daha sonra da Nuray ve baba Arif Basaran'in cesedini çikardi. Cenazeler botla sahile getirilirken, babaanne Emine Dursun Basaran (60) gözyaslari arasinda oglunun ve torunlarinin cesetlerini teshis etti. Basaran çiftinin hayatta kalan diger çocuklari ve köylüler, cesetlerin sudan çikarilmasini aci içinde izledi. Cesetler, ambulansla Adana Adli Tip Kurumu'na sevk edildi.
Emine-Arif Basaran çiftinin hayatta kalan çocuklarindan Ali Basaran'in (20) Tarsus'ta imamlik yaptigi ögrenildi. Anne, baba ve ikiz kardeslerini kaybeden Ali, Ayse (17), Zeynep Basaran (10), Süleyman Basaran (8), Havva Basaran'a (5) hayattaki tek yakinlari olan babaannelerinin bakacagi ögrenildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285