Girişimcilik Kursu Devam Ediyor

Karaman Kent Konseyi ve KOSGEB işbirliği ile başlatılan ücretsiz girişimcilik hız kesmeden devam ediyor. Belirlenen son başvuru tarihine kadar kursa 197 kişi başvuru yaptı.

Girişimcilik Kursu Devam Ediyor

30 kişilik gruplar halinde verilen eğitim haftada 5 gün olmak üzere 32 saat sürüyor. 8-12 Ocak tarihleri arasında verilen eğitimin sonunda ilk gruba "Girişimcilik Sertifikaları” verildi. 2. grup kursiyerlerin eğitimi ise 6 Şubat tarihinde verilmeye başladı.
Kentteki genç girişimcilerin önünü açacak bir projeye daha imza attıklarını ifade eden Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven şunları söyledi, “Karaman'ımızda girişimcilik eğitimleri çok fazla ilgi görüyor. Biz de Karaman Kent Konseyi olarak buna kayıtsız kalamadık. Bu kapsamda KOSGEB İl Müdürümüz Mevlüt Tavşan'ında katkılarıyla ücretsiz girişimcilik kursunu açtık. 31 Ocak tarihine kadar 197 başvuru aldık. Gerekli değerlendirmeler sonucunda başlayan eğitimlerde, ilk grubumuza girişimcilik eğitiminin sonucunda sertifikalarını da verdik. Amacımız girişimcilik kültürünü yaygınlaştırmak ve ekonomik bir darboğaz içinde olan esnafımıza katkı sunmaktır. Bu projeyi çok önemsiyorum işte bu nokta da KOSGEB İl Müdürü Mevlüt Tavşan'a verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284