banner358

Halkla Buluşma ve Güvenlik Toplantısı Yapıldı

Okul güvenliğini ve okul aile birliği ile veli iş birliğini artırmaya yönelik toplantı, Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

Halkla Buluşma ve Güvenlik Toplantısı Yapıldı

Vali Yardımcısı Hacı İbrahim Türkoğlu başkanlığında yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, İl Sağlık Müdürü Hasan Arslan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Servet Türegün, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Yener Terlemez, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Dedebaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Abdurrahman Kurt ve Nurettin Doğan ile şube müdürleri katıldı.
Bifa Anadolu Lisesi ve Karaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul müdürleri, okul aile birliği başkan ve üyeleri ile okul rehberlik öğretmenlerinin de yer aldığı toplantıda okul güvenliğine ilişkin bilgilendirmeler yapıldı. İlimiz genelinde 76 özel güvenlik personelinin görev yaptığı, 15 okulda da okul kolluk görevlisinin bulunduğu aktarıldı.
Güvenli Okul Projesi çerçevesinde Kent Güvenlik Yönetim Sistemlerine (KGYS) entegre çalışmaları doğrultusunda 4 lisede kurulum çalışmalarının tamamlandığı söylendi. Okul güvenliğine yönelik okul önleri ve yakın çevrelerinde öğrencilerin kötü alışkanlıklar edinmesine ve suça sürüklenmesine sebep olabilecek alkol, sigara, tütün vb maddeler ile kesici, delici, yaralayıcı vb. diğer unsurların satılması, taşınması ve bulundurulmasını önleme çalışmalarıyla ilgili değerlendirmeler yapıldı.
İlki gerçekleştirilen dar kapsamlı toplantılarla okul güvenliğini ve okul aile birliği ile veli iş birliğini artırmaya yönelik bilgi paylaşımı, fikir alış verişinde bulunularak öneri ve istekler dile getirilecek.


 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2018, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285