Hollanda’da Öldürülen Karamanli Isadami Karaman’da Topraga Verildi

Hollanda`nin Rotterdam sehrinde öldürülen 37 yasindaki Türk Isadami Ahmet Isik, memleketi Ilimizde gözyaslari arasinda topraga verildi.

Hollanda’da Öldürülen Karamanli Isadami Karaman’da Topraga Verildi

16 Haziran 2011 Persembe sabahi Konya’ya uçakla getirilen Isik'in cenazesi daha sonra topraga verilmek üzere Kâzimkarabekir Ilçesine bagli Akarköy'e getirildi. Köy meydaninda kilinan cenaze namazindan sonra Isik'in cenazesi köy mezarliginda topraga verildi.
Baba Zikri Isik, mezarlikta gazetecilere yaptigi açiklamada bir hafta önce oglu Ahmet'in ise gittigini ve her zamanki döndügü saatte eve gelmedigini söyledi. Oglu eve geç kalinca meraklandiklarini ve önce gidebilecegi yerleri aradiklarini ifade eden baba Isik, gerekli yerlere kayip basvurusunda bulunduk. Oglum kaybolduktan sonra bizi arayan Hollanda polisi oglumun Rotterdam'da kanalda ölü bulundugunu söyledi. Baba Isik “Gittik teshis ettik. Biçakla hunharca öldürüp kanala atmislar. Oglumun cesedi en az 3 gün kanalda suyun üstünde kalmis. Bogazinda kesikler ve darp izleri vardi. Polis bize olayi arastirdiklarini, suan kesin bir sey söyleyemeyeceklerini söylediler. Avrupa'nin birçok ülkesinde milyonlarca Türk var. Türklerin can güvenlikleri yok. Birçok olay oluyor. Çözülemeyen olaylar var. Biz bir sey ögrenemiyoruz. Hükümetimiz Hollanda hükümetine bu olayi sorsun ve arastirsin. Bu suçu isleyen caniler cezasiz kalmasin. Oglum basarili bir is adamiydi. Simdi 3 tane çocugu yetim kaldi. Esi daha 15 gün önce dogum yapmisti. Kizina doyamadan hayatini kaybetti. Baska vatandaslarimizin da cani yanmasin. Istegim bu” diye konustu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285