Hükümlüler Fidan Dikti

Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı, Karaman Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü iş birliğiyle Karaman-Ereğli kara yolu üzerinde bulunan ağaçlandırma sahasında ağaçlandırma çalışması yapıldı.

Hükümlüler Fidan Dikti


Çalışma kapsamında, denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler tarafından ağaçlandırma sahasına fidan dikildi. Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, etkinlikte yaptığı konuşmada, Karaman Orman İşletme Müdürlüğü ile Karaman Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce imzalanan protokol gereğince hükümlülerin sosyal sorumluluk projesi kapsamında ağaçlandırma faaliyetlerinin yerine getirilmesine başlanıldığını söyledi.    
Bu protokol ile hükümlülere sosyal sorumluluk bilincini kazandırmayı hedeflediklerini ifade eden Yılmaz şunları kaydetti: “Karaman-Ereğli kara yolunun yaklaşık 60 kilometrelik yol güzergâhında yolun fiziki koşullarına göre her beş metre mesafede üç sıra halinde yaklaşık 30 bin fidan dikimi, yenileme ve bakım çalışması Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzce kamu hizmeti cezası kapsamındaki yaklaşık 50 hükümlü aracılığıyla hava koşullarına göre aralık ayından itibaren yerine getirilmeye başlanılmıştır. Bölgede yapılacak olan ağaçlandırma çalışmalarında sedir, karaçam gibi ibreli ağaçlar ile badem, zerdali, yalancı akasya ve iğde gibi yapraklı ağaçlar kullanılacaktır. Bu ağaçlar özellikle çiçeklenme döneminde bölge halkının arıcılık faaliyetlerine de katkı sağlayacaktır”
Etkinliğe Vali Fahri Meral, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Nuri Özbey, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Albay. İsmail Şahin, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, daire müdürleri ve denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler katıldı. Haber: Anadolu Ajansı


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285