İki Müdürlük Ortaklığında “Bilinçli Tüketiyorum, Hakkımı Biliyorum” Projesi 

Bireylerin tüketici hakları konusunda bilgi ve farkındalıklarını arttırmak, tüketim yaparken her alanda israfın önüne geçilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ticaret İl Müdürlüğü arasında “Bilinçli Tüketiyorum, Hakkımı Biliyorum” isimli işbirliği protokolü imzalandı.

İki Müdürlük Ortaklığında “Bilinçli Tüketiyorum, Hakkımı Biliyorum” Projesi 

İşbirliği protokolünün amacından bahseden İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu aile ve tüketici hizmetleri alanında eğitim veren Sudurağı Şehit Ömer Durmaz Çok Programlı Anadolu Lisesinin Karaman merkez ile Sudurağı Kasabasında yaşayan bireylerin tüketici hakları konusunda bilgi ve farkındalıklarını arttırmak, tüketim yaparken her alanda israfın önüne geçmek için protokolün imzalanacağını belirtti. İl Müdürü Kuntoğlu, “Milli ekonomimize katkıda bulunacak bilinçli bireylerin oluşmasına fayda sağlamak, alanda eğitim gören öğrencilerin sektörlerinde nitelikli insan gücü ihtiyacını karşılayacak şekilde yetiştirilmelerini sağlayacak “Bilinçli Tüketiyorum, Hakkımı Biliyorum” protokolü her iki kurum için de hayırlı olsun” dedi.
Ticaret İl Müdürü Ayşe Ünal ise protokol kapsamında bilinçli tüketim konusunda Şehit Ömer Durmaz Çok Programlı Anadolu Lisesi ile işbirliği içerisinde olacaklarını belirterek kurum olarak yapılan çalışmalara destek vereceklerinin altını çizdi. Ayşe Ünal, “Ticaret İl Müdürlüğü olarak kurumdan görevlendireceğimiz arkadaşlarımız Sudurağı Şehit Ömer Durmaz Çok Programlı Anadolu Lisesine giderek okul yöneticilerine, öğretmenlere, öğrenci ile velilerine eğitimler vererek Tüketici Hakları Kanunu konusundaki güncel uygulama ve yeniliklere dair deneyimlerini paylaşacaklar. İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan broşür ve afişler okul öğrencileri tarafından dağıtılacak. Bu konudaki hassasiyetleri nedeniyle başta İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na, Şehit Ömer Durmaz Çok Programlı Anadolu Lisesi yöneticilerine, öğretmenlerine, öğrenci ve velilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleşen protokol imza törenine, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu ile Karaman Ticaret İl Müdürü Ayşe Ünal katıldı. Program, imzaların atılması ve çekilen fotoğraflarla sona erdi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285