İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı

Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşlarında çalışan personellere yönelik dönüşümlü ve esnek çalışma modelinin değerlendirildiği İl İdare Şube Başkanları toplantısı gerçekleştirildi.

İl İdare Şube Başkanları Toplantısı Yapıldı

Piri Reis Kültür Merkezinde Vali Vekili Kamuran Mustafa Ballı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri katıldı. 
Covid-19 koronavirüs tedbirleri kapsamında fiziki mesafe gözetilerek gerçekleştirilen toplantıda; toplumun her kesimini etkileyen covid-19 koronavirüs salgınına karşı hizmet alan vatandaşlarımızın iş ve işlemlerinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yürütülmesi amacıyla kamu hizmeti veren personellere yönelik olarak çalışma saatlerinin uzaktan/dönüşümlü veya esnek çalışma modeli şeklinde yeniden düzenlenmesi konusu ele alındı. 
Toplantıda koronavirüs ile mücadelenin etkin bir şekilde yürütüldüğünü ifade eden Vali Vekili Kamuran Mustafa Ballı, yaşanan bu zorlu sürecin atlatılmasında vatandaşların alınan tedbirlere ve belirlenen kurallara uymalarının önemli olduğunu belirterek, koronavirüs salgınının önlenebilmesi için vatandaşlarımızın bilhassa kalabalık yerlerden uzak durmaları, kontrollü sosyal hayat döneminin temel şartları olan fiziki mesafenin korunması, temizlik ve maske kurallarına uyulmasının yanı sıra bu dönemde özellikle ev ziyaretlerinden bilhassa kaçınmaları konusunda vatandaşlardan duyarlı ve tedbirli olmalarını istedi. 
İl Müdürlerinden covid-19 koronavirüs tedbirleri kapsamında kurum ve kuruluşlarda çalışan personelin çalışma saatlerini düzenleyen uzaktan/dönüşümlü çalışma veya esnek çalışma modelinin etkinliği ve uygunluğu hakkında görüşlerini alan Vali Vekili Ballı, belirlenen çalışma modeli hakkında sağlıklı bir karar alınabilmesi için il müdürlerinden konuya ilişkin görüş ve önerilerini valiliğe göndermelerini istedi. 
Toplantıda ayrıca koronavirüs salgınına karşı tüm kamu kurum ve kuruluşlar ile özel sektör kuruluşlarının alması gereken önlem ve tedbirlere ilişkin kurum müdürlerine bilgilendirmelerde bulunuldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285