İl Müdürü Çalışkan, Ermenek`te Öğretmen ve Öğrencilerle Buluştu

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Ermenek`te ilçe milli eğitim müdürleri ve okul müdürleri ile toplantı gerçekleştirerek bir dizi programa katıldı.

İl Müdürü Çalışkan, Ermenek`te Öğretmen ve Öğrencilerle Buluştu

Toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı'na başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Karaman'ın eğitim öğretim çalışmalarında fiziki durum ve eğitim başarısı bakımından iyi bir durumda olduğunu belirtti. Hem yerelde hem de ülke genelinde gerçekleştirilen toplantılarda ortaya çıkan sonuçlara göre Karaman'ın genel başarısında katkısı bulunan eğitim camiasının tüm mensuplarına teşekkür eden İl Müdürü Mehmet Çalışkan, başarıda nihai noktanın olmayacağını ifade etti.
İlimizde yürütülen eğitim öğretim çalışmaları ile ilgili bilgilendirme ve genel değerlendirmenin yapıldığı toplantıda İl Müdürü Çalışkan, yönetim becerileri, eğitimde öğretmenin rolü, 21. yüzyıl becerileri, eğitim öğretim yöntemleri, tasarım beceri atölyeleri, temel eğitim ve ortaöğretimde okulların vizyonu, mesleki eğitim ve merkezi sınavlar konularını ele aldı.
İlçe münazara yarışması finaline katılan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, programına eşlik eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, şube müdürleri ve ilçe milli eğitim müdürleriyle birlikte Fikret Ünlü Yatılı Bölge Ortaokulunda akıl oyunları sınıfının ve bilim köşesinin açılışını yaptı. Burada, ilçede görev yapan okul müdürleriyle bir araya gelen İl Müdürü Çalışkan, toplantı sonrasında Ermenek Uysal-Hasan Kalan Fen Lisesinde öğrencilerle buluştu. Çalışkan, öğrencilerle sohbet ederek onlarla akşam yemeğinde bir araya geldi.
İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan ikinci gün programına okul ziyaretleriyle devam etti. İl Müdürü Çalışkan, okullardaki tasarım beceri atölyesi, özel eğitim sınıfları, müzik atölyesini ziyaret ederek etkinliklere katıldı ve öğretmenlerle bir süre sohbet etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285