banner329

İl Müdürü Kuntoğlu:  “Yaptığınız İş Rüyalarınıza Giriyorsa Başarırsınız”

Okul Sporları 2016-2017 yılı faaliyet programında yer alan Basketbol Gençler (B) Bölgesel Eleme Müsabakaları için Osmaniye’nin Kadirli ilçesinden ilimize gelen Osman Gazi Anadolu Lisesi Kız Basketbol Takımı, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’na misafir oldular.

İl Müdürü Kuntoğlu:  “Yaptığınız İş Rüyalarınıza Giriyorsa Başarırsınız”

Yaklaşık 170 sporcunun katılımıyla ilimizde düzenlenen Okul Sporları Basketbol Gençler (B) Bölgesel Eleme müsabakaları öncesinde Osman Gazi Anadolu Lisesi Kız Basketbol Takımını makamında ağırlayan İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, öğrencilerle Karaman’ın ekonomik ve kültürel durumu ile tarihi geçmişi hakkında bir süre sohbet etti.

İlimizdeki eğitim ve spor faaliyetlerine ilişkin bilgiler veren Kuntoğlu, “Bu tür organizasyonlar birer kaynaşma vesilesidir. Müsabakalarda elde edilen sonuçlardan çok buradaki yaşadığınız güzel hatıralar iz bırakacak. Sonuçta kim daha çok çalışırsa o kazanır. Hayatın değişmez kurallarından biri budur.” diye konuştu.

Başarılı sporcuların hayatlarından örnekler vererek konuşmasına devam eden İl Müdürü Kuntoğlu, “Motor sporlarında dünya şampiyonlukları bulunan Kenan Sofuoğlu gibi kenar mahallelerin kısıtlı imkânlarına rağmen disiplinli ve yoğun çalışarak dünyaya adınızı duyurabilirsiniz. Önemli olan başarma isteğinizi rüyalarınıza taşıyabiliyor musunuz? Yaptığınız iş rüyalarınıza giriyorsa başarırsınız. İbn-i Sina hatıratında, sonuca ulaşılması güç problemleri rüyasında çözdüğünü ifade eder.” şeklinde sözlerine devam etti.

Son olarak her ne başarı elde edilmiş olursa olsun bireyin, etrafına faydası bulunan iyi insan olma zorunluluğunu vurgulayan Mevlüt Kuntoğlu, öğrencilere hayatlarında başarılar diledi. Ziyaret hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285