Il Sosyal Hizmetler Kurulu Toplandi

2828 sayili Sosyal Hizmetler Kanunun 3.maddesi geregince yilda 4 defa toplanan Il Sosyal Hizmetler Kurulunun ikinci toplantisi Vali Süleyman Kahraman baskanliginda Il Sosyal Hizmetler Müdürlügü’nde gerçeklestirildi.

Il Sosyal Hizmetler Kurulu Toplandi

16 Haziran 2011 Persembe günü saat 15.30'da yapilan toplantiya Vali Süleyman Kahraman, Il Sosyal Hizmetler Il Müdürü Hulusi Öztürk ve kurul üyeleri katildi.
Toplantida risk grubundaki 20 çocugun istihdami, sokakta çalistirilan çocuklarin denetimi ve intihara tesebbüs vakalariyla ilgili olarak ilimizde yapilacak olan çalismalar degerlendirildi. Risk grubundaki 20 çocuktan 10’nun ISKUR Il Müdürlügünde açilacak dogal gaz veya kaynakçilik kurslariyla yaz döneminde rehabilite edilmek, diger 10 çocugun ise STK’larda ise yerlestirilmek suretiyle Karaman'da çocuk suçlarinin sifira çekilmesi noktasinda çalismalara hiz vermesi kararlastirildi.Ayrica sokakta çalisan çocuklarin denetimi konusunda Sosyal Hizmetler Il Müdürlügü, Emniyet Müdürlügü ve Belediye Zabita ekiplerinin esgüdümüyle denetimlerin siklastirilmasi kararlastirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285