Isadami Çavas’tan 21 Derslikli Okul Yaptirma Sözü

Ilimizdeki hayirsever vatandaslarin egitime katkilari devam ediyor. Ilimizin taninmis isadamlarindan Mehmet Çavas, Osmangazi Mahallesine 21 derslikli bir okul yaptiracak.

Isadami Çavas’tan 21 Derslikli Okul Yaptirma Sözü

Hayirsever vatandasin okul yaptirma sözü nedeniyle Valilik Toplanti Salonunda bir imza töreni gerçeklestirildi. Törene Vali Süleyman Kahraman, Vali Yardimcisi Yilmaz Simsek, Milli Egitim Müdürü Sebahaddin Altun, isadami Mehmet Çavas ile oglu Abdullah Çavas ve Osmangazi Mahallesi muhtari Ramazan Kepir katildi.
Imza töreninde konusan Milli Egitim Müdürü Altun, “Il Milli Egitim Müdürlügü tarafindan Osmangazi mahallesinde tahsis edilen 4 bin 109 m2 arsamiza degerli isadamimiz Mehmet Çavas Bey tarafindan 21 derslikli bir okul yaptirilacaktir. Degerli isadamimiza ve oglu Abdullah Çavas Bey’e Milli Egitim camiasi olarak tesekkür ediyorum. Umarim bu davranis diger varlikli isadamlarimiza da örnek teskil eder” dedi.
Vali Süleyman Kahraman’da yaptigi konusmada, içinde bulundugumuz Ramazan ayinin bereketi, egitimin ve okulun önemine vurgu yaparak, “Içinde bulundugumuz Ramazan ayi bolluk bereket ayidir. Mübarek ayda böyle bir güzellik yasamamiz bizleri fazlasiyla memnun etmektedir. Degerli isadamimizin yaptigi davranis devlet millet isbirliginin önemli bir göstergesidir. Bizlere düsen devletle milleti bir araya getirmektir. Nitekim bugün burada yaptigimiz bu tören bunun en güzel göstergesidir. Egitim bir milletin temel taslarindan biridir. Egitime yapilan hiçbir yatirim bosa gitmez. Ben ilimizin varlikli insanlarini egitime yatirim konusunda hayir yarisina davet ediyorum. Mevlana söyle diyor “Bir Mum Digerini Tutusturmakla Kendi Isigindan Bir sey Kaybetmez” daha önceden de Osmangazi Mahallesine bir camii yaptirdiginizi biliyorum. Bu defada egitime gösterdiginiz ilgi, alakadan ve ilimizin gelecegine yaptiginiz yatirimdan dolayi kutluyorum” dedi.
Abdullah Çavas ise yapilacak olan okul hakkinda verdigi bilgide “Il Milli Egitim Müdürlügü tarafindan Osmangazi Mahallesinde tahsis edilen 4 bin 109 m2 arsa üzerine 21 derslikli okul yaklasik 630 ögrenciye egitim verecek olup 12 ay gibi kisa bir sürede bitirme taahhüdünde bulunduk. Temel kazilarina bu günlerde basliyoruz. Egitime yaptigimiz yardimin Karaman’in gelecegine olumlu katkilar saglayacagindan dolayi mutluluk duyuyoruz. Umarim Karaman’li isadamlarimizda ilimizin gelecegine, egitimine yardimda bizleri yalniz birakmayacaklarini umuyorum” dedi.
Karaman Valiligi, Il Milli Egitim Müdürlügü ve Mehmet Çavas arasinda protokol imzalarinin atilmasinin ardindan, hatira fotografinin çekilmesiyle tören sona erdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285