banner358

Isçiler Madende Ögle Yemegi Esnasinda Mahsur Kaldilar

Karaman’in Ermenek ilçesi Güneyyurt beldesinde su baskini sonucu madende mahsur kalan isçilerin arkadaslari, isçilerin bir dilim ekmekleriyle mahsur kaldiklarini söyledi.

 Isçiler Madende Ögle Yemegi Esnasinda Mahsur Kaldilar

Kurtarma çalismalarinin hizla devam ettigi maden ocaginda halen isçilerden bir haber alinamazken, maden ocaginda mahsur kalan isçilerin arkadaslari olayin ögle yemegi sirasinda oldugunu ve isçilerin bir dilim ekmekleriyle mahsur kaldigini söyledi. Maden isçisi Ahmet Günel, “Olay su patlamasi. Herhangi bir yerde suyun patlamasi. Eski ocaklarin su birikintisinin patlamasindan dolayi ocagi su basti. Isçiler yemek esnasinda sirtindaki ekmek bohçasiyla bir dilim ekmekleriyle yakalandi" dedi.

Mahsur kalan isçilerin arkadasi Ömer Yilmaz ise, “15 gün önce ocaklarimiz açildi. Bu olayda dün meydana geldi. Yemeklerin içeride yenilmesinden dolayi böyle bir sey oldu. Yani yemege disari çikmis olsalardi arkadaslarimiz su anda disarida olacakti" diye konustu.
Maden ocagi isçisi Veysel Furat, “Zamaninda eski isletmeler vardi buralarda. Zannediyoruz ki eski isletmelerde biriken sular, buradaki sürülen galeriler tarafindan zayiflayinca patlamis. Yine de kesin bir sey söylemek mümkün degil. Isçilerimiz bacada çalisma yaparken saat 12.10 geçe yemek istirahati esnasinda bir anda bir rüzgar estigini söylüyorlar. Onunla beraber suyun bir anda patladigini ve bir anda galerilere bosaldigini söylüyorlar. Içerideki insanlar kaçamadi. Kaçacak vakitleri kalmamis. Içeridekilerin çogu benim de arkadasim. Ne durumdalar ne haldeler bilmiyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285