İşletmelere Yıllık İşletme Cetvelleri Uyarısı

Küresel ölçekte yaşanan Covid-19 salgın riski nedeniyle 6948 Sayılı Sanayi Sicil Kanunu gereği her yıl Nisan ayı sonuna kadar doldurulması gereken Yıllık İşletme Cetveli’ni veremeyen sanayicilerimiz, Bakanlığımıza başvururlarsa bu süreyi 4 aya kadar uzatabilecekler.

İşletmelere Yıllık İşletme Cetvelleri Uyarısı

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bu kapsamda sanayicilerimiz, mücbir sebep bildirme ve işletme cetveli veri girişi erteleme taleplerini e-devlet üzerinden sunulan Sanayi Sicil Bilgi Sistemime 17 Nisan 2020 tarihinden itibaren girebilecek ve talepleri Bakanlığız tarafından hızlıca sonuçlandırılacaktır.
Diğer taraftan, elektrik tarifelerinde sanayi aboneliğinden yararlanan sanayicilerimizin de iki yılda bir Bakanlığımız Sanayi Sicil sistemi üzerinden yaptırdıkları vize işlemlerinde uygulana sürelerde Covid-19 sebebiyle değişiklik yapılmıştır.
Bakanlığımızın teklifi üzerinde EPDK tarafından alınan 09/04/2020 tarih ve 9294 sayılı Karar çerçevesinde; elektrik tarifelerinde sanayi aboneliğinden yararlanan sanayicilerimizden talep edilen Sanayi Sicil Belgesi vize işlemlerinde uygulana n ek süreler 1 Mart 2020 ile 30 Haziran 2020 arasında dolacak olanlar için 30 gün yerine 90 gün olarak uygulanacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285