İsmetpaşa’da 65 Yaş Uygulaması!

İçişleri Bakanlığı`nın aldığı koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü yaşlıların sokağa çıkma yasağı tüm Türkiye`de uygulanmaya devam ediyor.

İsmetpaşa’da 65 Yaş Uygulaması!

Karaman'da yasağa rağmen dışarı çıkan yaşlı bir vatandaş kendisini evine bırakmak isteyen polislere, "bırakın beni yayan gideyim dizlerim açılsın" dedi.
Ülkemizde Koronavirüs salgınına karşı önlem olarak alınan 65 yaş üstü yaşlıların dışarı çıkma yasağına rağmen yaşlı vatandaşlar uyarıları dikkate almayarak sokağa çıkmaya devam ediyor. Bunu yanı sıra bankalarında kapılarında tedbir ve uyarıları umursamayan vatandaşlar çok yakın mesafede uzun kuyruklar oluşturuyor. Karaman'da da sokağa çıkma yasağını ihlal eden yaşlı adam polis ekiplerine "bırakın beni yürüyerek gideyim de dizlerim açılsın" demesine karşı polis aracına bindirilerek evine bırakıldı. İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı bütün ekiplerde gün boyunca 65 yaş ve üzerindeki yaşlıları evlerine girmeleri konusunda uyarırken, parklarda gezen gençlere ve banka kuyruklarındaki vatandaşlara yakın mesafeden kaçınıp dikkatli olmaları hususunda uyarılarda bulundu.   İHA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285