İstiklal Şairimiz ve Edebiyat Üzerine Öğrencilerle Sohbet

İlimiz Valisi Fahri Meral  ve ilimiz Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan Hatuniye Medresesi Millet Kıraathanesi’nde öğrencilerle bir araya geldi. 

İstiklal Şairimiz ve Edebiyat Üzerine Öğrencilerle Sohbet

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı buluşmasında Vali Meral ve Belediye Başkanı Çalışkan Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi ve Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle sohbet etti. Söyleşide, İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy’un hayatı, İstiklal Marşı’nın hangi şartlar altında yazıldığı, hangi duyguları barındırdığı ve topluma verdiği mesaj ile şairin tüm eserlerinin toplandığı “Safahat” isimli kitabın edebi yönü ve İstiklal Marşı’nı diğer şiirlerden ayıran özellikleri değerlendirildi.
Liseli öğrencilerin katıldığı ve karşılıklı sohbet havasında geçen söyleşi programı, öğrencilerin edebiyata dair duygu ve düşüncelerini ifade etmeleri ve kahraman ordumuz adına milletimiz için yazılan İstiklal Marşı’mız ve Mehmet Akif Ersoy ile ilgili düşüncelerini paylaşmalarıyla sona erdi.
11 Mart 2019 Pazartesi akşamı gerçekleştirilen programda ilimiz Valisi Fahri Meral’e eşi Zehra Meral, ilimiz Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan’a eşi Şerife Çalışkan eşlik etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285