İyi Parti İl Başkanı Hatipoğlu’nun Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

İYİ Parti Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İyi Parti İl Başkanı Hatipoğlu’nun Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

İYİ Parti Karaman İl Başkanı İsmet Hatipoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.Başkan Hatipoğlu, “10 Ocak Çalışan gazeteciler günü, gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak günü düzenlenen Ülkemize özgü bir kutlama günüdür. 1971 yılındaki askeri müdahaleden sonra ülkemizde gazetecilerin bazı haklarının geri alınması üzerine kutlama gününün adı, " 10 Ocak Çalışan gazeteciler günü" olarak değiştirilmiştir ve günümüze kadar da bu şekilde kutlanmıştır. 
Özellikle ekonomik açıdan ve siyasi kutuplaşmanın zirve yaptığı bir dönemde yerel gazetecilerin/yerel gazeteciliğin zor günler geçirdiği bir dönemdeyiz. Dördüncü kuvvet diyerek anılan ve kamu denetçiliği görevi de yapan emekçi gazetecilerimizin sosyal ve ekonomik sorunlarının giderilmesi demokratik ve güçlü ülkeler için de önem arz etmektedir. İYİ Parti olarak gazetecilerimizin sorunlarını iyi bilmekteyiz başta internet medyacılığının sorunları olmak üzere ve diğer sorunları için de yasal düzenlemeler yapılması gerekliliğini vurguluyoruz. 
Gerçeğin haberini objektif şekilde yansıtabilen, etik kurallar çerçevesinde haberleştirdiği konunun etkilerinin kendisine zarar ya da faydasına bakmaksızın vatandaşlarımıza aktarabilen, dürüst, cefakâr, fedakâr ve her türlü kısıtlı imkânlara rağmen bütün bunları başarabilen gazetecilerimiz başta olmak üzere tüm gazetecilerimizin geleneksel medya ve yeni medya ayırımı yapmadan çalışan gazeteciler gününü kutluyorum.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285