Kalkınma Bakanı Elvan, Tatlı Suyun Düğmesine Basacak

Karaman için çok önemli projelerinden biri olan İbrala Barajı İçme Suyu Projesi tamamlandı. Şehir şebekesine 11 Haziran Pazartesi gününden itibaren tatlı su verilmeye başlanacak.

Kalkınma Bakanı Elvan, Tatlı Suyun Düğmesine Basacak

Karaman Belediyesi ve Devlet Su İşleri işbirliği ile Karaman’ın uzun yıllar boyunca daha tatlı ve sağlıklı su içmesi için yapılan İbrala Barajı İçme Suyu Projesi’nde çalışmalar tamamlandı. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, 11 Haziran Pazartesi günü düzenlenecek törenle şehirdeki tüm musluklardan tatlı su akacağını söyledi.

Kalkınma Bakanı hemşerimiz Lütfi Elvan’ın katılımıyla geçekleşecek olan törende; hem Türk Dünyası Kültür Parkı’nın açılışı yapılacak hem de butona basılarak İbrala Barajı İçme Suyu Arıtma Tesislerindeki tatlı suyun şehir şebekesine verilmesi sağlanacak. Türk Dünyası Kültür Parkı’ndaki tören saat 17.30’da başlayacak.

İki büyük projenin törenle hizmete girmesinin ardından, Karaman Belediyesi’nin her yıl 15 Temmuz Aktekke Kent Meydanı’nda verdiği geleneksel iftar sofrasında on binlerce kişi aynı sofrada buluşacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285