banner339

Kalkinma Modeli Projesi Tanitildi

Karaman Kalkinma Modeli projesi düzenlenen bir kokteyl ile tanitildi.

Kalkinma Modeli Projesi Tanitildi
Valilik yerleskesi içerisinde bulunan KASGEM binasi önünde yapilan tanitim toplantisina Vali Süleyman Kahraman, Vali Yardimcisi ve KASGEM Koordinatörü Latif Memis, Garnizon Komutani Jandarma Albay Selçuk Boz, Il Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, daire müdürleri, kalabalik bir davetli toplulugu, KASGEM çalisanlari ve basin mensuplari katildi.
Karaman Kalkinma Modeli projesi koordinatörü Çigdem Yasar’in projenin genel ve özel amaçlari konusunda verdigi bilginin ardindan Vali Yardimcisi ve KASGEM Koordinatörü Latif Memis yaptigi konusmasinda “Karaman’in kalkinmasina katki saglayacak birçok projeden biri olan bu projemiz kalkinmaya yönelik yapilacak olan çalismalara isik tutmasi amaci ile ortaya konulmustur. Mevlana Kalkinma Ajansina 98 proje sunulmus, bunlardan 21 tanesi kabul edilerek destek almaya hak kazanmistir. 21 projeden 15 tanesi Karaman’in kalkinmasina ve gelecegine yönelik projelerdir. Bu projelerin ortaya çikmasinda desteklerini esirgemeyen basta Valimiz Süleyman Kahraman’a, il, ilçe ve belde belediye baskanlarimiza, il genel meclisi baskani ve üyelerine, Il Özel Idaresi Genel Sekreteri Salih Baldiz’a, projelerin yazilmasinda ortak akil yürüten, gecesini gündüzüne katan KASGEM ekibine ve degerli basin mensuplarina tesekkür ederim” dedi.
Vali Kahraman’da kalkinmanin öneminden bahsederek, “Karaman’in gelismesini ve kalkinmasini istiyorsak, belirledigimiz hedeflerin insanî ve evrensel olmasi gerekiyor. Eger idealleriniz toplumu kusatmiyorsa o hizmetin ya da yapinin kalici olmasi mümkün degil. Ayrica verilen hizmetin özelde ilimizin, genelde ülkemizin tarihine, sosyal gerçeklerine ve kültürel degerlerine de uygun bir yapi arz etmesi gerekiyor. Bu hafta ahilik haftasi. Kurallari ve degerleri yüzyillar öncesinden gelen bu gelenegin bugün bile var olmasini düsünürsek, söylemek istedigim daha iyi anlasilir. Biz de gerek geçmisimize sadakat anlaminda gerekse modern dünyanin gerekleri dogrultusunda her hizmetimizde evrensel ve insanî üslubu ve uyumu yakalamanin pesinde olmaliyiz. Bu projenin temel amaci kamu kurumlarinin mevcut durumlarini analiz ederek, daha iyiye ulasmak için bir kalkinma modeli olusturmak. Elbette ki daha iyiye ulasmak için bir isbirligi gerekiyor. Akademisyenlerimizle, sanayicilerimizle, sivil toplum kuruluslarimizla birlikte insallah Karaman’i daha yükseklere tasiyacagiz. Bu kalkinma modeli projesinin ilimizdeki isbirligini ve birlikteligi güçlendirmesini ümit ediyor ve projelerin yazilmasinda gecesini gündüzüne katan Vali Yardimcim Latif Memis’e ve KASGEM ekibine tesekkür ediyor, hepinizi saygi ve sevgi ile selamliyorum” dedi.
Program yapilan konusmalarin ardindan verilen kokteyl ile sona erdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285