Kapar’ın Yoğun Haftasonu Mesaisi

İl Genel Meclisi Başkanı Âdem Kapar, hafta sonu önce Bozkandak Köyünde yeni yaptırılan 15 Temmuz Camisinin açılışına katıldı.

Kapar’ın Yoğun Haftasonu Mesaisi

Caminin yapımı ve açılışında emeği geçen herkesten Allah razı olsun diyen Kapar, cami açılışından sonra geçtiğimiz hafta İl Özel İdaresi ve Ziraat Odası ile birlikte ortak olarak dağıtımı yapılan üzüm sıkma makinelerinin kullanımını görmek için Damlapınar Köyünü ziyaret etti.

Ziyaretlerinde köylünün üzüm sıkma makinesinin kullanımını yeterince bilmediği için neredeyse eski sistemle çiğneyerek sıkma yapmaya karar veren köylüye Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, makinenin çalışması ile ilgili gerekli bilgileri verince kısa sürede üzüm sıkma işlemi tamamlandı.

Bu konuda muhtarlara büyük iş düştüğünü belirten Kapar, “Her muhtar makinenin başına bir kişi görevlendirecek, gerekirse bu görevliye bir miktar ödeme yapılacak. Tam ihtiyaç duyulan bugünlerde üzüm sıkma makineleri tek elden düzgün bir vaziyette çalıştırılacak. Aksi halde bu iş zor gözüküyor” ifadelerini kullandı.

Ziyaretleri esnasında İl Genel Meclisi üyesi Osman Aydın ile birlikte Bozkandak köyünde ikram edilen pekmez köpüğünün de tadına bakan Kapar, “İkramda bulunan kardeşimize çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bereketli bir sezon geçirirler” dedi.

Pınarbaşı Köyünde antepfıstığı üreticisi bir çiftçiye de misafir olan Kapar ve Aydın, sonrasında bölgede soğanı ile meşhur olan Damlapınar (Manyan)’da soğan hasadı yapan çiftçiyi tarlasında ziyaret etti. Soğan hasadı ile ilgili bilgiler alan Kapar, “Çiftçimiz soğanı toptan olarak 80 kuruşa verdiğini belirtti. Bakalım sofralarımıza bu soğan kaç liradan gelecek?” ifadelerini kullandı.

Yoğun geçen ziyaretleri esnasında kendisini ağırlayan çiftçimize ve köylümüze teşekkür eden Kapar, ziyaretlerine devam edeceğini ve her zaman çiftçimizin ve köylümüzün yanında olduğunu belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285