Karadag’daki Yanginda 2 Hektarlik Alan Kül Oldu

Ilimize bagli Kilbasan beldesinde meselik alanda yangin çikti. Yanginda 2 hektarlik alan kül oldu.

Karadag’daki Yanginda 2 Hektarlik Alan Kül Oldu

Edinilen bilgiye göre, beldedeki Karadag'in kuzey kesiminde henüz bilinmeyen bir nedenle yangin çikti. Dagdan dumanlarin yükseldigini gören vatandaslar, durumu hemen yetkililere bildirdi. Karaman Orman Isletme Müdürlügü'ne ait 2 arazöz, Karaman Belediyesi'ne ait 3 arozöz, 2 itfaiye araci, 2 adet su tankeri ve Kilbasan Belediyesi'ne ait 1 itfaiye araci ile çok sayida is makinesi ile ekip bölgeye sevk edildi. Alanin daglik olmasi ve arazinin de kuru ot olmasi sebebiyle yangin kisa sürede büyüdü. Yanginin mese agaçlarinin sik oldugu bölgelere siçramamasi için Mersin ve Konya Orman Bölge Müdürlüklerinden takviye ekipler istendi.
Mersin Orman Bölge Müdürlügü'nden 2, Konya Orman Bölge Müdürlügü'nden 2 arazöz yangin yerine gelirken, Mersin Orman Bölge Müdürlügü'ne ait bir yangin söndürme helikopteri de söndürme çalismalarina katildi. Yangin ekiplerin 4 saatlik çalismasi sonunda söndürüldü. Yanginda 2 hektar meselik alanin tamamen yandigi bildirildi.
Öte yandan, Vali Yardimcisi Yilmaz Simsek ile Il Çevre ve Orman Müdürü Ahmet Duran, söndürme çalismalarini yerinde inceledi. Yanginin çikis nedeni arastiriliyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285