Karaman Ayranci Ve Köyleri Yardimlasma Dernegi Heyetinden Vali Koca’ya Ziyaret

Vali Murat Koca, Istanbul’da faaliyet gösteren Karaman Ayranci ve Köyleri Yardimlasma Dernegi Baskani ve Yönetim Kurulu heyetini kabul etti.

 Karaman Ayranci Ve Köyleri Yardimlasma Dernegi Heyetinden Vali Koca’ya Ziyaret

Valilik Makaminda gerçeklesen ziyarete Karaman Ayranci ve Köyleri Yardimlasma Dernegi Baskani Rafet Akdas, Yönetim Kurulu üyesi Baskan Yardimcisi Mustafa Özkurt ile Devr –i Alem Belgesel program yapimcisi Ismail Kahraman katildi.

Dernek Baskani Rafet Akdas, ziyarette dernek olarak Istanbul’da faaliyet gösterdiklerini ifade ederek, kurulusundan bugüne kadar yaptiklari faaliyetler hakkinda Vali Koca’ya bilgiler verdi.
Akdas konusmasinda; TGRT Belgesel televizyonunda yayinlanan Devr-i Alem Belgesel programi yapimcisi Ismail Kahraman ile birlikte Ayranci ve Karaman’in tarihi, kültürel ve dogal güzelliklerinin anlatilacagi bir belgesel çekimi yaptiklarini belirterek, amaçlarinin yapilan çalismalarla köklü bir geçmise ve gelenege sahip olan Ayranci ve Karaman’in daha iyi tanitilmasina katki saglayacagini ifade etti.
Çekimi yapilan belgeselin ulusal ölçekte yayin yapan sekiz televizyon kanalinda da gösterilecegini söyleyen Akdas, dernek olarak Istanbul’da düzenleyecekleri programlarla Karamanlilari bir araya getirmeyi planladiklarini sözlerine ekledi.
Karaman’in her sehrinin ve beldesinin tanitiminin yapilmasi gereken ayri bir tarih oldugunu ifade eden Vali Murat Koca ise Türk diline asirlardir baskentlik yapmis, sanayi ve tarim ekonomisi ile sürekli büyüyen, tarihi ve kültürel dokusuyla çok farkli bir konumda bulunan Karaman’in, tanitilmasina yönelik yapilan böyle bir çalismanin ilimizin tanitimina maddi ve manevi çok büyük katkilar saglayacagini belirterek, dernegin böyle bir çalisma içerisinde olmasindan dolayi dernek baskani ve üyelerine tesekkür etti.
Vali Koca, Karaman’in tanitimina yönelik gerçeklestirilecek bu tür çalismalara gereken her türlü destegi vermeye hazir olduklarini da sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285