banner358

Karaman Belediyesi Bayrama Hazir

Karaman Belediye Baskani Ertugrul Çaliskan, vatandaslarin rahat ve huzurlu bir bayram geçirmeleri amaci ile belediyenin birçok biriminin çalisacagini ve tüm hazirliklarin tamamlandigini belirtti. Öte yandan belediyenin bayramlasma töreni bayramin ikinci günü saat 11.00’de, Kale Sosyal Tesisleri’nde yapilacak.

Karaman Belediyesi Bayrama Hazir

Karaman Belediyesi her yil oldugu gibi bu yil da, yaklasan Ramazan Bayrami için bir takim hazirliklar yapti. Mezarlik, Park-Bahçe, Temizlik ve Ulasim ile ilgili yapilan düzenlemeler söyle:
Belediye Otobüsleri Ücretsiz
Bayram süresince sehir içerisinde ulasim hizmeti veren halk otobüsleri ücretsiz yolcu tasiyacak. Bayramin 1. günü olan 28 Temmuz Pazartesi günü; 1-3 ve 6 nolu otobüsler sabah saat 09:00’dan aksam 23:00’e, 2-4 ve 5 nolu otobüsler ise saat 21.00’e kadar, diger günler 1-3 ve 6 nolu otobüsler sabah saat 08.00’den aksam 23.00’e, 2-4 ve 5 nolu otobüsler ise saat 21.00’e kadar saat basi olarak sefer yapacak.
Mezarlikta Hazirliklar Tamamlandi
Arife gününden itibaren ziyaretçi akinina ugrayan sehir mezarliginda, araç park alanlari düzenlendi, çesmelerin bakim ve onarimi yapildi, mezar aralarindaki yabanci otlar temizlendi ve vatandaslarin mezar baslarina su tasimalari için su bidonlari hazirlandi.
Cuma günleri hoparlör sistemi ile okutulan Kur’an-i Kerim, Arife günü de okunmaya devam edecek.
Ayrica Kent mezarligini ziyarete gelen yasli, hasta ve yürüyemeyecek durumda olan vatandaslarimiz Arife günü görevlilerce mezarlik içerisinde araçla tasinacak.
Zabita, Su Ariza ve Çagri merkezi 7 gün 24 saat Hizmet Veriyor
Karaman Belediyesi’nden yapilan açiklamaya göre bütün günler oldugu gibi 153 Zabita, bayramda da 24 saat hizmet verecek ve denetimlerine bayram boyunca devam edecek.
Olasi su ariza durumlarinda vatandaslar, 185 Su Ariza Hatti’na sikâyetlerini, belediyemizle ilgili her türlü sorun ve ihtiyaçlari için de 444 25 70 nolu Çagri Merkezi’ni arayabilecekler.
Belediye Baskani Ertugrul Çaliskan vatandaslarimizin bayramini kutlayarak açiklamasinda sunlari kaydetti: “Karaman Belediyesi olarak, vatandaslarimizin mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmeleri için çesitli düzenlemeler yaptik. Belediye otobüslerimiz ücretsiz hizmet verecek, Mezarlikta gerekli düzenlemelerimizi yaptik, Zabita müdürlügümüze bagli ekiplerimiz de bayramda 24 saat görevinin basinda olacak. Vatandaslarimiz herhangi bir olumsuzluk halinde 444 25 70 Çagri Merkezi’ni arasinlar. Tüm Karamanli hemsehrilerimin ve tüm Müslüman Âlemi’nin Ramazan Bayramini kutluyor, hayirlara vesile olmasini diliyorum.”
Belediye de Bayramlasma Bayramin Ikinci Günü
Bu arada Karaman Belediyesi’nde bayramlasma bayramin ikinci günü olan 29 Temmuz Sali günü yapilacak. Karaman Kalesi’ndeki sosyal tesislerde saat 11.00’de baslayacak bayramlasmaya tüm halkimiz davet edildi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285