Karaman'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlanıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100. yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı.

Karaman'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlanıyor

Saat 9.00’da gerçekleştirilen sunum, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Atatürk Anıtı'na çelenk sunumunu gerçekleştirdi. Törene İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Abdurrahman Kurt, Nurettin Doğan ve şube müdürleri katıldı.

Yeni tip koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler kapsamında tören az sayıda kişi ile gerçekleştirilirken tören esnasında sosyal mesafe kurallarına uygun hareket edildi.

Evlerini Türk bayraklarıyla süsleyen öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığının TRT EBA TV'de yayımlanan "100. Yıl Kutlama Programı özel yayını ile gün boyu sürecek etkinliklerle 23 Nisan coşkusunu evlerinde yaşayacak.

Öte yandan, kutlamalar kapsamında Karaman’daki resmi ve özel tüm okulların hoparlörlerinden saat 13.00'te 100. Yıl Marşı; saat 21.00'de de İstiklal Marşı sesli bir şekilde halka dinletilecek; saat 21.00'de de çocuklar aileleriyle birlikte evlerinin balkonlarından İstiklal Marşı'na eşlik edecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285