Karaman'da Kovalar Havaya Fırlatıldı

Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim Burunoba köyünde İntar Tarım’a ait patates sökümünün yapıldığı alanda incelemelerde bulunarak patates hasadına katıldı.

Karaman'da Kovalar Havaya Fırlatıldı

Vali Sarıibrahim’e Karaman Ak Parti Milletvekili Osman Sağlam, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Yener Terlemez, İl Tarım ve Orman Müdürü Hatice Bulut, Karaman Ziraat Odası Başkanı Mehmet Bayram ve üreticiler eşlik etti. İntar Tarım A.Ş.nin sahibi olduğu Burunoba köyündeki tarlayı ziyaret ederek patates sökümünün yapıldığı alanda incelemelerde bulunan Vali Sarıibrahim, hasat zamanından pazarlama sürecine kadar geçen aşamalar ile birlikte ülkemizin en önemli tarımsal ürünleri arasında yer alan patatesin ilimiz ve ülkemiz ekonomisine sağladığı katma değer hakkında bilgiler aldı.

Patates sökümü yapan işçilerle de sohbet ederek söküm işlemini bir süre yerinde takip eden Vali Sarıibrahim, sorun ve taleplerini dinlediği işletme sahibi ve işçilere kolaylıklar dileyerek bereketli bol kazançlar temennisinde bulundu. Ziyaretin sonunda tarlada çalışan işçilerin hasadın tamamlandığını ifade eden kovaları havaya fırlatmasına Vali Sarıibrahim, İl Müdürü Hatice Bulut ve diğer katılımcıların da kovaları havaya fırlatması Patates hasadında renkli görüntüler oluşturdu. Patates hasat programının ardından firmaya ait işlenmiş patateslerin muhafaza edildiği soğuk hava deposundaki incelemelerin ardından patates hasat programı son buldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284