Karaman, Diyarbakır Şehidini Toprağa Vermeden Hakkâri’den Bir Acı Haber Daha Geldi

Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde dün arıza yapan aracı için tamirci beklerken PKK’lı teröristlerce saldırıya uğrayan Uzman Onbaşı Mehmet Kızılca’yı daha henüz toprağa vermeyen Karaman’a bir acı haberde Hakkari’den geldi. Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Esendere kırsalında teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında patlatılması sonucu 4 asker şehit olurken, 4 asker ise yaralandı. Şehit askerlerimizden birinin Karamanlı Piyade Uzman Çavuş Ömer Doğan olduğu ve merkez Kazımkarabekir Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Karaman, Diyarbakır Şehidini Toprağa Vermeden Hakkâri’den Bir Acı Haber Daha Geldi

Valilik tarafından yapılan açıklamada, "04.10.2017 günü İlimiz Yüksekova İlçesi Esendere Beldesi Güvenli Mevkii’nde askeri aracın geçişi sırasında bölücü terör örgütü mensuplarınca yola tuzaklanmış EYP’nin infilak etmesi sonucu 4 askeri personel şehit olmuş, 4 askeri personel ise yaralanmıştır. Yaralı personellerin tedavileri sevk edildikleri Yüksekova Devlet Hastanesi’nde devam etmektedir. Konu ile ilgili adli tahkikat devam etmektedir" denildi.

TSK'dan yapılan açıklamada ise, "4 Ekim 2017 tarihinde Hakkari Yüksekova Esendere bölgesinde bölücü terör örgütü tarafından el yapımı patlayıcı ile gerçekleştirilen hain saldırıda 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz" denildi.
Açıklamada, "Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir" ifadesi kullanıldı. 
 

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2017, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284