Karaman Emniyeti Elektrikli Bisiklet Sürücülerini Bilboardla Uyardi

Emniyet Müdürlügüne bagli Trafik Tescil ve Denetleme Sube Müdürlügü, sayilari 5 bini asan elektrikli bisiklet sürücülerini bilboardlara verdigi ilanlarla uyardi.

Karaman Emniyeti Elektrikli Bisiklet Sürücülerini Bilboardla Uyardi

Emniyet yetkilileri, Karaman'da trafige kayitli 60 bin araçtan 22 binini motosikletin olusturdugunu, trafige kayitli olmayan elektrikli bisiklet sayisinin ise her geçen gün hizla arttigini ifade etti. Sayisi 5 bini asan elektrikli bisikletlerin trafige katilmasiyla kaza oraninda ciddi artislar gözlendigini ifade eden yetkililer, çikan yeni kanunla elektrikli bisiklet kullanicilarinin da A-1-A2 sinifi sürücü belgesine sahip olmalari ve mutlaka sürücü ve arkasinda bulunan yolcunun da kask takmasi gerektigini söyledi. Ceza yerine simdilik bu bisikletleri kullananlari bilgilendirme ve uyarmak için bilboardlara ilan verdiklerini söyleyen emniyet yetkilileri, önümüzdeki günlerde bu bisikletler için trafik uygulamalari yapilmaya baslanacagini kurallara uymayan sürücüler içinse 950 TL'ye varan cezai islem uygulanacagini vurguladi. "Elektrikli bisiklet sürücülerin dikkatine" yazili afislerde, "Elektrikli bisiklet sürücülerinin A-1 veya A-2 sinifi sürücü belgesine sahip olmalari gerekmektedir. Elektrikli
bisiklet sürücü ve yolcularinin koruyucu baslik (kask) takmalari zorunludur. Kask takmayan sürücülere ve yolculara para cezasi uygulanacaktir ve araç trafikten men edilecektir" yazisi ile sürücülere uyari da bulunuldu.
Öte yandan afiste kask kullanimini yayginlastirma için de bas harfleri okundugunda "Kask" yazisi ortaya çikan "Kaza Aninda Seni Korur" yazisi da dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285