banner317

Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu Toplantısı Yapıldı

Karaman Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde oluşturulan Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu toplantısı 17 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 16’da yapıldı.

Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu Toplantısı Yapıldı

Ana gündem maddesinin Karaman olduğu Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu toplantısında oluşumun hikâyesi basın mensuplarına anlatıldı. Toplantıya ilişkin yapılan yazılı açıklamada;  Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu’nun oluşum hikâyesi "Karaman için neler yapabiliriz?” düşüncesi ile 2019 yılı başından itibaren gerçekleştirilen hazırlık toplantıları ile başlamıştır. Çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev yapmış ve yapmakta olan, kendi alanlarında Karaman'ın eğitim ve kültür hayatına katkıda bulunmuş 56 kişi Türkiye ve Karaman ortak paydasında bir araya gelmişlerdir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Karaman Eğitim ve Kültür Vakfı çatısı altında “Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu”nu oluşturmaya karar vermişlerdir. Topluluğun amacı: Vakfın amacına uygun olarak faaliyet göstermek, ülkemizin ve halkımızın sosyal, kültürel gelişimine katkıda bulunmak için çalışmalar yapmaktır. Ayrıca Karaman’ın ortak değerlerine sahip çıkmak, sorunlarına çözüm yolu bulmak ve Karaman’ın tanıtımına katkıda bulunmaktır. Topluluk gönüllülük esasına göre bir araya gelmiş olup, günlük siyaset ve partiler üstü bir anlayışla çalışmalarını gerçekleştirmek hedefini benimsemiştir. Bu çalışmaları bünyesinde oluşturduğu çeşitli çalışma grupları aracılığı ile yapmayı hedeflemektedir. Her grubun kendi konusu üzerinde çalışmalar yapması, görüş ve önerilerini üst kurula sunması ve üst kurul değerlendirmesinden sonra kamuoyu ile paylaşılması düşünülmektedir. Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu bu çalışmalarını gerçekleştirirken; kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve sahasında uzman kişiler ile işbirliği yapar. Topluluğun ve topluluğu oluşturan kişilerin hiçbir makam, mevki ve çıkar derdi yoktur. Onların tek sevdaları Türkiye'dir, Karaman’dır.
Ayrıca topluluk içerisinde yer almak isteyen, derdi Türkiye ve Karaman olan “Ben de bir şeyler yapabilirim, katkı verebilirim” diyen yetkin, bilgili ve donanımlı herkese topluluğumuzun kapısı açıktır” denildi.
Karaman Kültür Ve Eğitim Vakfı Karaman Gönüllüleri Çalışma Topluluğu üyeleri şu şekilde; 
1. Şahin Yıldız,  2.Yaşar Evcen, 3 Neriman Köse, 4. Keriman Koyuncu, 5. Enver Turhan, 6 Abdulkadir İpekdal, 7. Ahmet Çelik, 8. Hayrettin İncekara, 9. Ahmet Arslan, 10. Ahmet Bozkır, 11. Ahmet Küçükcicibıyık, 12. Ahmet Recai Evcen, 13, Ahmet Tek, 14,Alaaddin Işık, 15, Alaattin Özmen, 16, Bektaş Tura, 17, Celalettin Koç, 18,  Emir Koçak, 19, Ercüment Yılmaz, 20, Esat Şen, 21, Filiz Sertan Kızıl, 22, Halil İbrahim İncekara, 23 Hamza Şanlıtürk, 
24, Hasan Hüseyin  Çetinkol, 25, Hasan Özunal, 26, Hikmet Elitaş, 27, İsa Çetin, 28 Kemal Arabacı, 29, Mahmut Demir, 30, Mehmet Akgül, 31, Mehmet Muhammet Özdoğru, 32, Merih Ünver, 33, Mestan Karabacak, 34, Muammer Şanver, 35,Murat Ay, 36, Mustafa Gökhan Alkan, 37,Muttalip Yıldırım, 38, Necati Şenok, 39, Nesin Kayserilioğlu, 40, Nuran Koçak, 41, Osman Nuri Koçak,  42, Osman Ülkümen, 43, Ömer Karayumak, 44, K. Önder Demirkollu, 45, Remzi Tartan, 46, Rıza Duru, 47, Senem Yavuzaslan, 48, Soner Özer, 49 Şerafettin Güç, 50, Ulvi Emre, 51, Ülkan Şanlıtürk, 52, Vehbi Uysal, 53, Yasemin Küçükcicibıyık, 54, Yunus Turan, 55, Yusuf Yıldırım 56, Yüksel Atik 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 10:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285