banner358

Karaman İŞ-KUR’dan 2019 Değerlendirmesi

İŞKUR İl Müdür Vekili Şevket Sarıkaya kurum hizmetleri yönünden 2019 yılını değerlendirdi.

Karaman İŞ-KUR’dan 2019 Değerlendirmesi

İŞKUR İl Müdür Vekili Şevket Sarıkaya yaptığı açıklamada Karamanı ve Kurumu tanımanın avantajıyla yakalamış oldukları sinerji sayesinde, son üç ayda büyük başarı göstererek Kurum olarak 2019 yılında istihdama 4012 kişilik bir katkı sunduklarını, özellikle İşbaşı Eğitim Programı kapsamında ; Genel Müdürlükçe belirlenen hedefi %187’lik artışla gerçekleştirerek özel sektör işyerlerine 3024 kişilik personel desteği sağladıklarını ve bu alanda 81 il içinde Türkiye’de birinci olduklarını bildirdi . Bu başarıda emeği geçen tüm İŞKUR personeli ve paydaşlarımıza teşekkür etti.
Sarıkaya tüm vatandaşlarımıza ve işverenlerimize hizmet etmenin gayreti içinde olacaklarını “Bir insana dokunmak evrenin yüreğine dokunmaktır” düsturuyla tüm personelleriyle hizmet etmeye devam edeceklerini bildirdi.
Ayrıca 2020 yılının teşvik ödeneklerinin geldiğini belirten Sarıkaya şartları taşıyan firmalarımızı işbaşı eğitim için bekliyoruz. Engelli açığı oluşan firmalarımızın cezai müeyyide ile karşılaşmamaları için zaman geçirmeden bu açıklarını süresinde kapatmaları gerekmektedir gelin İşbaşından açıklarınızı kapatalım. Kurumumuz donanımlı personeliyle Karaman halkına hizmetini sürdürecektir’’ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2020, 14:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285