Karaman Valiliği Tarafından “Vefa Sosyal Destek Grubu” Oluşturuldu

İçişleri Bakanlığının 65 yaş ve üstü vatandaşlar için koyduğu sokağa çıkma yasağından sonra Karaman Valiliği bünyesinde Bakanlık Genelgesi doğrultusunda “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturuldu.         

Karaman Valiliği Tarafından “Vefa Sosyal Destek Grubu” Oluşturuldu

Karaman Valiliği tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, “Vefa Sosyal Destek Grubu, İhtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için İl merkezi ve ilçelerde görev yapacak şekilde yapılandırıldı.
 
Karaman Valiliğinin 21.03.2020 tarihli ve 8 No’lu  İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararı ile 65 yaş ve üzeri ile bağışıklık sistemi düşük ve kronik akciğer hastalığı, astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlar, 21.03.2020 tarihi saat 24.00’dan itibaren ikametlerinden dışarı çıkmaları, açık alanlarda, parklarda dolaşmaları ve toplu ulaşım araçları ile seyahat etmeleri sınırlandırılarak sokağa çıkmaları yasaklandı.
 
Bu kapsamda ihtiyaç olması halinde özellikle tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın mağdur olmaması; temel ihtiyaçlarını karşılamak için 22 Mart 2020 tarihi itibariyle Valiliğimizde Vefa Sosyal Destek Grubu oluşturularak çalışmalarına başlamıştır.
 
İkametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımızdan tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan vatandaşlarımızın talep etmeleri halinde 112 Acil Çağrı Merkezi üzerinden ihtiyaçları karşılanacaktır.
 
Yaşanan salgının biran önce engellenmesi için alınan önlemlere tüm vatandaşlarımızın istisnasız uyması büyük önem arz ediyor.” 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285