Karaman Valiliği’nden Açık Kapı Yardım Açıklaması

“Emekli ve 1000 Türk Lirası yardım alanlar hariç, geri kalan vatandaşlara sigortalı veya sigortasız olduğuna bakılmaksızın 400, çocuklara 100 Türk Lirası verileceğine” ilişkin sosyal medya paylaşımları sonrasında çoğu vatandaş bunun ne kadar doğru olduğunu bilmeden e-devlet ve acikkapi.gov.tr linki üzerinden başvuruda bulunmuştu.

Karaman Valiliği’nden Açık Kapı Yardım Açıklaması

Son günlerde bazı sosyal medya hesapları ve iletişim platformlarından kasıtlı ve asılsız şekilde bu tür paylaşımların yapıldığını belirten Karaman Valiliği bu paylaşımların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Karaman Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada “İçişleri Bakanlığımızca 2017 yılında kurgulanan ve etaplar halinde yaygınlaştırılarak bugün itibariyle 81 il Valiliğinde ve 161 ilçe kaymakamlığında faaliyete geçirilen Açık Kapı birimlerinin temel görevi; Valilikler ve Kaymakamlıklar aracılığıyla sunulan kamusal hizmetlerle ilgili gerekli danışma ve yönlendirmeyi gerçekleştirmektedir. Valilik ve Kaymalıklardaki bürolara doğrudan ya da dijital ortamda (web sitesi veya e-Devlet üzerinden) başvuru yapılabilen Açık Kapı birimlerinin yardım dağıtmak, sosyal destek ödemesi gerçekleştirmek gibi bir görevi kesinlikle bulunmamaktadır. Devletimizin, Koronavirüs salgınıyla yoğun şekilde mücadele eden kurumlarının iş yükünü yönetilemez noktaya getirmeyi amaçladığı belli olan bu tür kötü niyetli paylaşımlarla dezenformasyona neden olanlar, koronavirüs salgını kapsamında alınarak başarıyla uygulanan tedbirler çerçevesinde oluşan sosyal izolasyona zarar vermektedir. Sosyal medyada ve iletişim gruplarında bu şekilde asılsız paylaşımlarda bulunanlar hakkında siber suçlarla mücadele birimlerinin gerekli takibi yaptığı belirtilen bilgilendirmede, tespitler üzerine gerekli suç duyurularında bulunulmuştur” denildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sıdıka BAHÇELİ
Sıdıka BAHÇELİ - 6 ay Önce

Ben ev hanım.mıyım 6 çocuğum var yardimci olursanız sevinirim eşimide işden çıkardılar işitme durumundan dolayı çok sor durumdayım kiramı vermek de sorlanıyorum

SIRADAKİ HABER

banner284

banner285