Karaman Valisi Meral Polis Teşkilatı`nın 175. Yılını Kutladı

Vali Meral, Türk Polis Teşkilatının 175’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında;

Karaman Valisi Meral Polis Teşkilatı`nın 175. Yılını Kutladı

“Kurulduğu günden bugüne anayasaya ve kanunlara bağlılıkla görevini yerine getiren Emniyet Teşkilatımız ve teşkilatımızın kıymetli mensupları, 175 yıldır milletimizin huzur ve güven içinde yaşaması için büyük bir özveriyle çalışmaktadır.
Bugün geldiğimiz noktada her türlü suç ve suçlu ile mücadelede çağın getirdiği teknolojiyi kullanabilen, yurt içinde ve yurt dışında terör ve örgütlü suçlarla mücadeleyi hukuk çerçevesinde icra eden emniyet teşkilatımız, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlanma, huzur ve asayişi temin etme, insan hak ve özgürlüklerinin korunması ile ilgili görev ve sorumlulukları başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.
Sadece asayişi temin etmek değil, özellikle son dönemlerde meydana gelen afet, salgın gibi durumlarda Türk Polisi fedakârlığını, azmini, çalışkanlığını ve vatan sevgisini bir kez daha göstermiştir.
İlimizde de bu kutsal görevi fedakârca yerine getiren polisimiz, huzurlu ve güvenli bir şehirde yaşamamızı sağlayarak, her zaman halkla iç içe olmaya özen göstermektedir. Gerek güvenliğin sağlanmasında, gerekse suç ve suçluyla mücadele edilmesinde polisimize desteğini esirgemeyen değerli Karamanlı hemşehrilerime teşekkürlerimi sunuyorum.
Bu duygularla Türk Polis Teşkilatımızın kuruluş yıl dönümü dolayısıyla görevleri başında şehit düşmüş olan polislerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.
Vatandaşımızın daha güvenli, huzurlu ve adaletli bir ortamda özgürce yaşaması için her şartta gecesini gündüzüne katarak mesleğini icra eden değerli emniyet mensuplarımızı sevgiyle selâmlıyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285