Karaman Ve Yamaç Parasütü Ikisi Birlikte Anilacak

T.C. Karaman Valiligi tarafinda yürütülen, Mevlana Kalkinma Ajansi tarafindan finanse edilen ve Karaman Ilimizin potansiyeline deger kazandiracak olan Karaman Uluslar Arasi Yamaç Parasütü projesinin ikinci ve üçüncü faaliyetleri 04 – 11 Eylül 2011 tarihleri arasinda Karadag’da ulusal düzeyde “Üniversiteler Arasi Yamaç Parasütü Yarismasi” ve “Gökyüzünde Engel Yok” etkinlikleri ile devam edecek.

Karaman Ve Yamaç Parasütü Ikisi Birlikte Anilacak
banner308

ÜNIVERSITELI YAMAÇ PARASÜTÜ SPORCULARI KARAMAN’DA UÇACAK
4-10 Eylül tarihleri arasinda yapilacak olan Üniversiteler arasinda yapilacak olan XC yamaç parasütüne Türkiye’de bulunan üniversitelerin uçus kulübü üyeleri davet edildi.
Konuyla ilgili olarak Valilikten yapilan açiklamada, “Karadag ülkemizde en uzun mesafe yamaç parasütü uçusunun gerçeklestigi kalkis pistlerinin konumu, son derece genis ve güvenli inis alanlarina sahip cografi konumu ile termik uçus deneyimini ilerletmek, kisisel uzun mesafe uçuslarini revize etmek isteyen pilotlar için son derece uygun bir bölgedir. Karaman’in sahip oldugu Dünya standartlarinda yamaç parasütü potansiyelinin Türkiye’de bulunan üniversite ögrencilerine tanitilmasi amaciyla üniversiteler bünyesinde bulunan uçus kulübü üyeleri “Üniversiteler Arasi Yamaç Parasütü Sampiyonasi” kapsaminda Karaman’a davet edilmistir. Ilimiz sahip oldugu uzun mesafe yamaç parasütü uçus potansiyeli ile 293km’lik Avrupa rekoru ve ardindan 322 km’lik Dünya rekorunun kirilmasina elverisli bir bölgedir. Bu sebeple düzenlenecek “Üniversiteler Arasi Yamaç Parasütü Yarismasi”nda +300 km uçulmasi halinde Avrupa rekoru ülkemize, Karaman’a gelecektir. Böyle bir rekorun bir Türk vatandasi ve ayni zamanda üniversite ögrencisi bir Türk pilot tarafindan gerçeklesmesi son derece anlamli olacaktir” dendi.
ENGELLILER VE SOKAK ÇOCUKLARI KARAMAN’DA UÇACAK
Etkinliklerin ikinci bölümü ise 9-11 Eylül tarihlerinde gerçeklesecek. Sokak çocuklarina gökyüzünde engel yok adiyla yapilacak etkinliklerle ilgili olarak verilen bilgide ise, “Sokak Çocuklarina Gökyüzünde Engel Yok” faaliyeti ile imkânlari kisitli gençlere özgürlüklerini hissedecekleri uçuslar yaptirilarak onlarin sosyal hayata adapte olmasina katki saglamis olacagiz. Yapacagimiz bu etkinligimizde katilimcilarimiz arasinda firsat esitligine dikkat edilerek projemizde bütün ince ayrintilari göz önünde bulundurulacaktir. Bu faaliyet ile yine dünya da gerçeklesmemis ve örnegi olmayan sosyal amaçli bir proje gerçeklesecektir. Bu faaliyetimizdeki amacimiz sosyal kisitlama içerisinde bulunan sokak çocuklari ve engeliler gökyüzünde uçurularak, onlara yasamadiklari farkli duygulari yasatmak, bu sayede onlari hayata daha fazla adapte etmektir. Profesyonel tandem pilotlari esliginde birer adet sokak çocugu veya engeli vatandasimiz gökyüzünde kuslar gibi süzülerek, daha önce hiç yasamadigi güzel duygular yasayarak hayata tutunma ve yasama azmi kazanacaktir” dendi.
04 – 11 Eylül 2011 tarihleri arasinda Karadag’da ulusal düzeyde yapilacak olan “Üniversiteler Arasi Yamaç Parasütü Yarismasi” ve “Gökyüzünde Engel Yok”  etkinliklerinin programi akisi su sekilde;
4-5-6 Eylül saat 10.00 Test ve Task uçuslari
7 Eylül Çarsamba saat 10.15 Konusmalar
11.00 Brifingler ve Yarisma baslangici
8-9-10 Eylül saat 10.00 Yarismalar
10 Eylül Cumartesi
Saat 20.00 Vali Süleyman Kahraman’in pilotlar onuruna verecegi aksam yemegi ve ödül töreni
Gökyüzünde Engel Yok programi
9-10 Eylül
Saat 14.00 Engelli ve Sokak çocuklarinin Tandem uçuslari
11 Eylül Çarsamba
Saat 11.00 Basin açiklamasi ve konusmalar
Saat 12.30 Engelli ve Sokak çocuklarinin Tandem uçuslari
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285