Karaman’da 1 Milyon 102 bin 500 Maske Dağıtımı Yapıldı

Karaman Valiliği “Ücretsiz Maske Dağıtımı” ile ilgili açıklama yaptı.

Karaman’da 1 Milyon 102 bin 500 Maske Dağıtımı Yapıldı

“Ücretsiz Maske Dağıtımı” ile ilgili Karaman Valiliğinden yapılan açıklamada, “Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşlarımızı korumak, salgının yayılımını ve etkileri azaltmak amacıyla ulusal düzeyde belirlenen tedbirler hızla hayata geçirilmiş ve başarılı bir şekilde gelinen noktada, koronavirüs salgınında sürecin ikinci bir aşaması olan “kontrollü sosyal yaşam” dönemine girmiş bulunuyoruz.
Alınan tedbirlerden birisi de, vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını kullanırken, sağlık kurumlarından hizmet alırken, market ve açık semt pazarlarına girerken, toplu çalışma alanlarında vb. birçok alanda koruyucu maske takma zorunluluğu getirilmiş olmasıdır.
Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında Cumhurbaşkanlığımız tarafından başlatılan “Ücretsiz Maske Dağıtımı” projesi kapsamında, vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla ilimiz genelinde vatandaşlarımıza 1 milyon 102 bin 500 adet ücretsiz maske dağıtıldı.
Vatandaşlarımıza maskeler başta açık semt pazarları girişlerinde, toplu taşıma araçlarına binecekleri noktalarda, hizmet aldığı yerlerde, ikametlerinde, kamu binalarında ve yol kontrol noktalarında dağıtımı yapılmıştır.
Salgınla mücadelenin başladığı 10 Mart 2020 tarihinden 8 Mayıs 2020 tarihine kadar gerek bakanlıklarımızdan temin edilen gerekse Karaman Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğünce üretimi yapılan ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla valiliğimiz, kaymakamlıklar, il ve ilçe müdürlükleri, belediyeler PTT Başmüdürlüğü, eczaneler, Vefa Sosyal Destek Grupları tarafından toplamda 1 milyon 102 bin 500 adet maske ücretsiz olarak vatandaşlarımıza dağıtılmıştır” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285