banner329

Karaman’da 2 Bin 168 Kişiye İş İstihdamı Sağlandı

Vali Tuncay Akkoyun'un başkanlığında, Karaman genelinde gerçekleştirilen; istihdam, istihdamı koruma, geliştirme ve işsizliği önlemeye yönelik faaliyetlerin değerlendirildiği İl İstihdam ve Meslekî Eğitim Kurulu 2022 Yılı 3. Olağan Toplantısı yapıldı.

Karaman’da 2 Bin 168 Kişiye İş İstihdamı Sağlandı

İl İstihdam ve Meslekî Eğitim Denetim Raporu’nun kurula sunulmasıyla başlayan toplantıda,  “2022 Ocak-Haziran döneminde, 3 adet Toplum Yararına Program, 186 adet İşbaşı Eğitim Programı ve 7 adet Meslek Edindirme Kursu denetlenmiş olup, kurs veya programlarda iptale veya ara vermeye sebep olacak bir aykırılık tespit edilmemiştir.” ifadeleri kullanıldı.

 “Karaman’da 2022 Ocak-Haziran döneminde, toplam 2168 kişiye istihdam sağlandı.”

Geçmiş toplantı kararlarının gerçekleşme durumunun değerlendirilmesi ile devam eden toplantıda ayrıca 2022 Ocak-Haziran döneminde İŞKUR tarafından 4539 bireysel danışmanlık, 409 engelli danışmanlığı, 1192 işveren danışmanlığı, 54 meslek danışmanlığı ve 41 iş kulübü liderliği sağlandığına dikkat çekilerek, aynı dönem içerisinde toplamda 2168 kişinin istihdam edildiği belirtildi.

Daha sonra eğitim-istihdam ilişkisi bağlamında Karaman’daki meslekî eğitim çalışmalarının ele alındığı toplantıda, meslekî ve teknik liselerde okuyan öğrencilerin daha donanımlı yetiştirilmesi ve mezuniyetten sonra kendi alanlarındaki sektörlerde istihdama katılmaları gibi konularda fikir alışverişinde bulunuldu. Bu hususta İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan tarafından Karaman’daki meslekî eğitimin mevcut durumuyla ilgili kurul üyelerine bilgi verildi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Mehmet Özmen, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Güventürk ile kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2022, 16:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285