Karaman’da Koronavirüs Denetimleri Sıklaştırıldı

Covid-19 koronavirüs tedbirleri kapsamında yaşamın tüm alanlarını kapsayan denetimler sıklaştırılarak devam ediyor.

Karaman’da Koronavirüs Denetimleri Sıklaştırıldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Vali Mehmet Alpaslan Işık, Cumartesi günü kurulan semt pazarında incelemelerde bulundu. Semt pazarına giriş noktalarında covid-19 salgınına karşı alınan önlem ve tedbirleri yerinde inceleyen Vali Işık, yürütülen uygulamalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı.
 
Denetimler sırasında pazar esnafı ve alışveriş yapan vatandaşlarla da bir süre sohbet eden Vali Işık, özellikle kış ayının yaklaşmasıyla birlikte ülkemiz ve ilimizde artış gösteren vaka sayılarının önüne geçilebilmesinin en önemli şartının alınan tedbirlere uyulması ile mümkün olduğunu söyledi.
 
Koronavirüs ile mücadele konusunda halkımızın desteğine ihtiyacımız var diyen Vali Işık, “Koronavirüs ile mücadelenin başarıya ulaşmasında en önemli faktörün alınan tedbir ve kurallara uyulmasından geçtiği söyledi. 
 
Salgının yayılmasını önlemek ve önüne geçebilmek için maske kullanımı, fiziki mesafenin korunması ve temizliğe dikkat edilmesinin şart olduğunu dile getiren Vali Işık, bununla birlikte vatandaşlarımızın virüsün en çok bulaşma ve yayılma riski olan kapalı ve kalabalık ortamlardan uzak durarak salgının yayılmasına meydan verilmemesi gerektiğini ifade etti. 
 
Koronavirüs ile mücadelenin birlik ve beraberlik duyguları içerisinde topyekûn verilmesinin mücadelenin kazanılması açısından önemli olduğunu belirten Vali Işık, “ Bu sinsi düşman ile hep birlikte mücadele etmemiz lazım. Toplumun tüm kesimlerinin katılımı ve desteği ile bu mücadeleyi hep birlikte kazanacağız.” dedi.
 
Vali Işık, ziyaret ve incelemelerinin ardından pazar esnafına hayırlı ve bereketli bol kazançlar temennisinde bulunarak semt pazarından ayrıldı.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner284

banner285